| Aihao19 a întrebat:

De ce nu am niciun talent si nicio aptitudine valoroasa? Si altii de ce au? De ce unii au iar altii n-au? Nu e drept.

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti sigur ca nu ai? Aptitudinbile si talentele se valorifica cu foarte foarte multa munca, nu se vad de la sine. Te apuci de o chestie care te atrage si dai sange si sudoare, abia dupa ani de munca vezi daca erai talentat sau nu in domeniu

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca unii sunt interesati sa invete si sa-si satisfaca anumite curiozitati, iar altii sunt puturosi si nu au chef sa invete nimic si nici sa incerce ceva nou.

| minrest a răspuns:

Cred ca te cunosc destul de bine acum, si pot sa spun ca esti foarte capabil. Oamenii isi dezvolta talentul sau calitatea, o lucreaza, cine e de vina ca tu cam de patru ani incoace nu ai mai facut ceva care sa poata fi numit munca?

| Sn4k3 a răspuns:

Nu mai plange si munceste daca vrei sa ajungi cineva.

| ziftode a răspuns:

Incearca sa cauti fimul Ice Princess (2005) si o sa vezi ce inseamna talent nedescoperit
cat despre drept, foarte rar sunt corecte lucrurile pe lumea asta, asa ca daca te impiedici de "Nu e drept" atunci nu o sa ajungi nicaieri!

| Nilsson a răspuns:

Toti au macar un talent, trebuie sa ti-l descoperi.
Al meu este sa il scot din sarite pe RAY.

| Mclaren12 a răspuns:

De ce nu studiezi sa dezvolti un talent? Am vazut de exemplu ca esti foarte indoctrinat, poti sa te faci popa.
Sau am vazut ca te pricepi sa stresezi forumul cu o gramada de intrebari. Poti sa te faci reporter.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata e nedreapta.Csf.

| Kogaion a răspuns:

Aia care zici tu ca au talent, l-au cautat pana l-au descoperit, tu daca stai si nu faci nimic, e logic sa zici ca n-ai nici un talent. Si eu ziceam la fel, pana cand am jucat odata tenis si m-a vazut cineva si m-a intrebat cati am facut tenis si i-am zis ca deloc si dupa aia mi-a spus ca am foarte mult talent, din pacate am descoperit acest talent la 20 de ani, ca sa zic asa

| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns:

Pentru ca altii muncesc in loc sa se planga ca tine! Talentul nu exista, doar munca!

| Legion7X a răspuns (pentru ZGEBYUSMEXIMUS):

Ba există talent ex vocea numai că aceia care au voce crezi că au exersat până au ieșit soprani dar uneori mai este și har de la Dumnezeu reține uneori

| Adry05 a răspuns (pentru ZGEBYUSMEXIMUS):

Ba da exista talent, dar e degeaba daca nu-l si muncesti/prelucrezi. Stii cum e, reteta succesului e 20% talent si 80% munca.

| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns:

Cei care cred in talent de obicei nu ajung mare lucru in viata

| StefanStefan3000 a răspuns:

Poate inca nu l.ai descoperit. Incearca sa faci lucruri care ies din rutina zilnica... poate joci bine handball poate canti bine la chitara. etc. nu ai de unde aa stii daca nu ai incercat

| DeWing a răspuns:

Talentul ti-l creezi cu mana ta! - Un lenes care nu face decat sa stea pe internet, 2018 color.

| BogdanVasi a răspuns:

Dumnezeu ne.a dat talente fiecaruia. noi trebuie doar sa il descoperim, nimeni nu este mai special ...cu toti suntem oameni si avem aceeasi valoare in fata Lui.