| AnonimXnX a întrebat:

Salut, cum ar arata corpul unei fiinte in dimensiunea a 4a? Stiu ca noi nu putem exista in a 4a dimensiune pentru ca practic ne-am mutila corpul am deveni doar carne împrăștiată dar ce corp ar trebui sa si ca să trăiești in dimensiunea a 4a?

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

A 4-a dimensiune este considerata TIMPUL.
Inchipuie-ti, cum ar arata corpul tau in timpul intregii vieti SAU cum ar arata acelasi loc de-a lungul timpului (chiar ani-, sute- sau chiar mii de ani).

| AnonimXnX explică (pentru Bula):

Un răspuns de genul cautam, toti explica altceva pe yt, mersi

| relian a răspuns (pentru AnonimXnX):

Deci, daca altcineva o spus ca Timpul este a 4 a dimensiune este perfect,, dar daca am spus-o eu, e deja gresit laughing amice esti praf, dar praf de ala de burlane clocite laughing
Ba, mai si multumesti celui care o spus exact ce am spus si eu, insa mie ai raspuns altceva.
Asta era raspunsul cel asteptai de milioane de ani, raspunsu dat de Dl Bula din dimensiunea a 5a laughing tot cei posibil sa fie tot Bula, se practica pe aici, unia intreaba si tot ei de pe alt cont dau raspnsuri laughing
Toti pe YT explica altceva, numa Bula tea lamurit bustean, e bun, ai inteles in sf direct in gura de la sursa laughing

| relian a răspuns:

Esti deja in 4 dimensiuni laughing a patra este Timpul, parca eu asa stiam. daca gresesc sa zica altii care ar fi dimensiunea aia.Deci nu te imprastii dar sigur mori la un mom dat, iar dimensiunea asta se vede ca si restul, adica imbatrainesti, este ceva vizibil.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Salut.
prin dimensiunea a 4-a te referi la ce anume?

| AnonimXnX explică (pentru HUAWEHUAWE):

La fiintele care traiesc acolo cum ar arata

| Korkodeln a răspuns:

Arata ca un tub luuuung si incalcit (reprezentare in 3D), pe care daca il tai vezi in sectiune fiinta propriu-zisa cu starea si pozitia la momentul in care l-ai taiat.

| randomuser009 a răspuns:

Trebuie sa incepi de la niste teorie: punctul, ce e o dreapta, si ce e planul, apoi mergem mai departe
Def:1.Un punct nu are nici lungime, nici arie, nici volum și nici un alt analog dimensional superior. Altfel spus, punctul este un obiect zerodimensional, cu măsura zero. punctul e infinit de mic in toate modurile
Def 2:Orice dreaptă este de lungime infinită, conține o infinitate de puncte, este de grosime zero și este o curbă perfect "dreaptă". În geometria euclidiană, pentru două puncte fixe există o dreaptă și numai una ce trece prin amândouă.
Def 3: geometria euclidiană, un plan este o suprafață plană bidimensională care se extinde la infinit.
Trebuie sa mai si scriem ca contine o infinitate de drepte

1. dimensiunea 0: un punct, nu are nici o dimensiune, e infinit de mic in toate modurile
2. dimensiunea 1: o infinitate de puncte puse in linie sau o dreapta, infinita de mica in celelalte dimensiuni
3 dimensiunea 2 planul: o inifitate de drepte puse in o linie, infinit de mare in 2 directii, dar e infinit de mic, in a treia, in spatiul tridimensional
4 dimensiuna 3 sptiul 3d: o infinitate de planuri puse in linie: de ex lungimea si latimea poti sa o tai de la orice inaltime, dar si orice inaltime si lungime de la orice latime, si orice inaltime si latime de la lungime, gandeste te doar in cate moduri se poate sectiona planul 3d,
5. dimensiunea 4, nu te lua dupa desene deoarece, tu trebuie sa iei tot planul 3d, si sa faci o infinitate de planuri 3d in o directie,
practic ar trebui sa arunci atomi in un alt saptiu decat al nostru, dar infinit cat ai arunca, nu s ar vedea, deaorece planurile sunt perpendiculare, poti pune oricati atomi, sa mergi la infinit, pentru a pune ceva in celelalt univers, e ca si cum, ai incerca sa mergi in fata cu speranta de a urca sau cobora, da, nu ar avea sens sa mergi, oricat de mult ai merge in o directie )(practic tu ai avea nevoie sa intri in o noua directie perpendiculara pe cele 3, succes, in a gasi asa ceva) deoarece nu ai cum sa intri in alta dimensiune, daca se va gasi un aparat de genul, altfel e doar sf.