| Alojzy a întrebat:

Sunteti de acord cu urmatoarea afirmatie : 'Rabdarea este o latura a curajului pasiv.'? Cum ati comenta?

9 răspunsuri:
| Încrucişătorul a răspuns:

Uita-te in R[r]omania si zi tu ce a facut rabdarea din cetateni.

Laşi, trădători fără boaşe şi două-feţe (pupincuristi si corupti) fara sânge in măduvă.

| RAY a răspuns:

Rabdarea este un lucru important in viata

| Lizzu a răspuns:

Da.
"Cu rabdarea treci marea".

Trebuie sa ai curaj ca sa poti avea rabdare. Cateodata dureaza si o intreaga viata.

| Maxim96 a răspuns:

Pai trebuie si curajul, dar si rabdarea e de lipsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kant sustinea ca rabdarea este o prostie dar eu zic ca un lucru facut la timpul lui e bine facut, cat de rabdator poti fi in fata ilegalului?

| andru10best a răspuns:

Da. Putini oameni dau dovada de curaj cand trebuie sa se abtina de la anumite chestii.

| sabrina103 a răspuns:

Perfect de acord. Deriva din autocontrol. Asa cum te abtii sa nu mananci ceva, asa poti astepta/rabda ceva.

| MadalynaOke a răspuns:

Ala care a zis asta a impachetat bine aceasta zicala. E DOAR o latura. Cu rabdarea nu vei face sex niciodata. Avand curaj e altceva.

| killmereb a răspuns:

Rabdarea este arta de a spera. Luc de Clapiers.