| virtual2018 a întrebat:

Tehnologia 3g 4g 5g interactioneaza cu creierul, cu undele creierului? Daca e in aer creierul poate decoda subconstient date?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste si pro si contra: http://bit.ly/2QPzB7n
http://bit.ly/2QPNVwC
Nimeni nu stie precis!

| RoCkKiD a răspuns:

Nu interactioneaza cu noi, lungimea lor de unda e mult prea mare ca sa ne afecteze in vreun fel.

La partea cu creierul cred ca e posibil pentru ca pana la urma creierul e un procesor. Ai nevoie doar de o antena (antena leagata la creier) in cap sa le capturezi (din pacate nu ai receptori pentru unde radio). Ce se va intampla? probabil nimic bun dar va fi itneresant.

| anonimg a răspuns:

Undele acestea vor provoca cancer; dar de decodat niciodată nu vom putea face asta pentru că noi nu suntem mașini. Noi suntem forme de viață și nu mașini. Suntem cu mult mai complexi și mai superiori decât orice mașinărie inventată sau care va putea fi inventată vreodată. Sentimentele, relațiile dintre noi sunt cu mult superioare decât orice "g" sau altă literă de alfabet care va exista vreodată -decât orice mașinării și comunicațiile dintre acestea.

| Salontanul a răspuns (pentru anonimg):

"Mai superior" nu exista. Superior este la superlativ absolut si nu suporta grade de comparatie. Nu au grade de comparatie :
A. adjectivele care exprima insusiri ce nu pot fi comparate: gigantic, urias, colosal, complet, intreg, unic, principal, perfect, egal, vesnic.

B. adjectivele care in limba latina reprezinta forme ale comparativului sau superlativului: exterior, interior, minim, maxim, posterior, anterior, minor, major, superior, inferior, suprem etc.

| MadalinG99 a răspuns:

Din ce stiu nu, nu s-a demonstrat nimic stiintific.