| AvalohAlyn a întrebat:

Mie mi-ar plăcea sa lucrez la NASA.Chiar și gratis.Asta face parte din dorințe imposibile.
Vouă v-ar plăcea sa lucrați la NASA?
Îmi place astronomia (si chiar si astrologia) dar oricum știu ca e imposibil, știu ca trebuie sa fii un geniu sa lucrezi acolo.
Eu ma mulțumesc doar sa port tricouri și ghiozdane cu logo-ul lor NASA rolling on the floor
Voi ce credeti despre acest "brand "urias numit NASA (National Aeronautics and Space Administration)?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca ti-ar placea sa lucri la NASA gratis, asta inseamna :
-Esti milionar
- Te pricepi la ceva ce NASA face f bine

Daca nici una din astea nu le ai, atunci poti lucra, doara in vise laughing

Ce cred despre NASA? E o companie cosumatoare de malai laughing foarte mult malai, dar de ala public.
Dupa parerea mea, NASA cam s-a dus de suflet, adica nu prea mai vad la ce mai exista laughing consuma foarte multe resurse, bani publici si nu prea face mai nimic.

Or ajuns privati sa faca mai mult ca ei, atunci intrebarea ce se pune, pentru ce mai exista NASA?
Sa ce? Sa plateasca ei companii private? Lasa frate, le platesc eu ca si guvern direct, nu am nevoie de intermediari.

Gindeste ca un privat cum este Musk asta, trebuie sa faca nu doar banii de salarii, trebuie sa faca si profit, sa investeasca, sa mai plateasca si impozite etc.

NASA ce face? Daca nasa nu isi scoate cel putin salariile, dupa parerea mea nu mai vad pentru ce mai exista.
NASA stiu sigur, acum or ajuns ca BOR din Romania laughing asica o companie doara consumatoare, fara sa produca ori sa aduca ceva bani la buget.

Nu merge asa, sa pompezi miliarde in aia pentru ce? Vasd ca tot profesori de pe la universita vin cu teorii, cu inginerii si altele, NASA o ramas doar cu numele.
Cam asta e parerea mea, ar trebuie sai cam inchida laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Și mie îmi place astronomia și tot ce tine de stele, efectiv te pierzi in ele când te uiți big grin
Cat despre NASA...ar fi o idee interesanta, dar vorba ta, imposibilă sad