| cristianzgz3 a întrebat:

Am o problema cu laptopul daca este sa-i dau un restart si sal deschid imediat se inchide deodata si apare o imagine neagra cu o linie sus si atat.

Dupa aprindere inapoi imi merge nu se mai inchide dar da este sai il inchid se inchede deodata dupa un timp 3ore cam asa

am instalat prima data wd-sul pe el (laptop)vista home premium si nu tiu de ce se inchide deodata laptopul

o fi de la activator

3 răspunsuri:
| PisicMic19 a răspuns:

Deci stai sa te inteleg, il pornesti rece si face figura? cind era cu xp la fel facea? face numai cu Vista? Progrme ceva de masurat temp? Ai mai curatat leptopul in interior? Pune si tu niste detalii
Ps nu vreau funda

| cal3star a răspuns:

Daca ti se inchide dupa un timp de 2-3 ore cam asa ar fi posibilitatea sa se incalzeasca foarte rau si ti se da restart. Incearca sa-i lasi sa intre aer sau cumparati niste suporturi cu cooler pentru laptop (nu sunt foarte scumpe am vazut si la 30 de lei)

Spun ca exista sanse de 90% sa fie supraincalzirea laptopului de vina. insa in alte circumstante de 10% problema hardware (daca zici ca windows-ul l-ai reinstalat)

| bogdan84 a răspuns:

de obicei astfel de erori le ai de la racirea de pe procesor
daca una dintre versiunile win nu este compatibila cu sistemul tau nu ai avea cum sa ii termini instalare
sa fii atent la drivere uite un soft care ti-ar putea folosii http://www.drivereasy.com/
in prim plan as zice sa cureti culerul de pe procesor, sa pui putina pasta termica cam atat bafta!