| anonim_4396 a întrebat:

Cineva si-a facut un cont de facebook si imi trimite mesaje urate dupa care ma blocheaza.Am verificat si contul a fost dezactivat sau sters. Daca merg la politie, pot afla identitatea persoanei respective? Funda si vot.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Politia poate afla identitatea persoanei respective dar nu se implica daca respectiva persoana nu a savarsit vreo infractiune.

| KodrutZ a răspuns:

NU conteaza ca a fost dezactivat. Sper ca ai facut screenshoturi cu amenintarile respective sau daca nu, macar le mai ai in cont. Faci frumos screenshoturi si mergi si faci o plingere la politie. Vezi sa vb cu cineva care are habar de criminalitatea informatica, totusi...

| RobertMoon a răspuns:

Il gaseste de pe IP, dar dureaza ceva timp, daca nu e ceva serios nu are rost sa faci plangere la politie.

| Valentina036 a răspuns (pentru RobertMoon):

Deci pana la urma pot afla sau nu?

| RobertMoon a răspuns (pentru Valentina036):

Sigur ca poti afla.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu e vorba de vreo inselaciune sau amenintare iti rade politia in fata

| Pardelian a răspuns:

Nu stiu de ce te mai obosesti cu asa ceva cand poti si tu sa-l blochezi si rezolvi situatia

| Dede_Andreea_1995 a răspuns:

Nu cred ca te.ar ajuta politia. te sfatuiesc sa iti dezactivezi contul de facebook o perioada si te va lasa in pace happy

| Pam777 a răspuns:

Si daca Este o infracțiune cum poate gasi poliția cine se afla in spatele acelui cont fals? Deasemenea sters?
Multumesc pentru răspuns