| luiza247 a întrebat:

Bună! Doresc să îmi cumpăr un smartwatch care să aibă funcția de cartelă eSim, însă chiar nu mă interesează dacă funcțiile de fitness funcționează bine sau nu, deoarece sunt imobilizată și nu mă ajută. Dar am nevoie de compatibilitate cu iphone și să meargă eSim-ul pentru a folosi ceasul și dacă este liber de telefon la cel mai mic preţ posibil. Mulțumesc în avans!

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este mai indicat sa mergi in magazine fizice precum eMAG, altex si sa ceri un sfat de la "consilierii" de acolo? in functie de criteriile tale pe care le ai ca si cumparator
uite eu as vrea sa iti dau un raspuns cat mai precis dar ce sa vezi nu am smartwatch ca nu-mi este necesar, deci nu te ajuta raspunsul meu din pacate

| luiza247 explică (pentru Simpatic):

Înțeleg ce spui. Însă fiind imobilizată, depind de alți oameni să mă ducă la aceste magazine și nu prea este posibil

| Simpatic a răspuns (pentru luiza247):

Nu am stiut, nu avem cum;(

| VoidEternal a răspuns:

Din câte știu pe iPhone doar Apple watch are funcție e-sim compatibila. Ultimele 2 cele mai recente generații parca.

| VoidEternal a răspuns (pentru VoidEternal):

The eSIM function integrated in the Apple Watch enables users to activate a cellular plan on their watch without requiring a physical SIM card. This feature is accessible on Apple Watch Series 3 or later models that are running watchOS 7 or a later version. By activating eSIM on your Apple Watch, you can maintain a connection even if your iPhone is not in close proximity. This attribute is especially beneficial for those who prefer to leave their phone at home during exercise or other activities. With eSIM, you can place and receive calls and exchange messages directly on your Apple Watch, without the requirement of a physical SIM card.

| luiza247 explică:

Am pus o simpla întrebare. Nu costa nimic sa nu răspunzi happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru luiza247):

Am inteles dar incercam sa te ajut sa intelegi ca sunt lucruri scumpe si poate nu gasesti ceva de calitate care sa te tina 10 ani. Mult succes

| luiza247 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nici nu am nevoie de cea mai wow calitate, și nici nu trebuie să mă țină zece ani laughing eram doar curioasă dacă sunt disponibile pe piata ceasuri compatibile cu esim sub 1000 de lei