| KALASHER a întrebat:

mi-am pus un windows xp si nu imi merge netul dar modemul este pornit! cel mai rapid raspuns care functioneaza funda!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Intra aici si descarci driver pack pentru dvd.
http://drp.su/
apoi il treci pe un dvd cu imgburn free, de exemplu.
introduci dvd in calculator si instalezi driverele ce ti le gaseste lipsa. avantajul e ca driver pack functioneaza fara conexiune internet. dezavantajul e ca ai nevoie de un alt pc ca sa il descarci si sa il pui pe un dvd.
bafta

| KALASHER explică (pentru gelu1970):

Merge doar pe dvd?

| gelu1970 a răspuns (pentru KALASHER):

Versiunea pentru dvd, e mai completa decat cea lite deci vei avea un dvd foarte util pe viitor, si cu mult mai multe drivere.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si noi vrei sa ghicim in globul de cristal?

ai instalat driverele?
ai create o conexiune?
vrei lan sau wifi?
e configurat modemul corect?

| KALASHER explică (pentru suntserios):

Nu am facut nimic... daca ma poti ajuta pas cu pas funda

| gelu1970 a răspuns:

Daca in timpul formatarii ai pc conectat la modem, automat ti se asigneaza un ip si ar trebui sa ai net.

| KALASHER explică (pentru gelu1970):

L-am avut conectat modemul la PC dar nu mi s-a facut automat nimic!

| Daniel_9018 a răspuns:

Verifica daca ai driverul instalat
daca ai modem de la romtelecom intra in google chrome sau ce browser ai tu si in bara de adrese scrie 192.168.1.1 dupa la nume pui admin si la parola tot admin dupa te da pe pagina modemului l dai la wan settings si iti treci datele si dai submit