| birdie14 a întrebat:

Deci vreau să-mi pun internet wireless de la RDS.Am deja telefonie fixă+mobilă, televiziune şi internet prin cablu şi plătesc în jur de 100 lei pe lună. Dacă îmi iau router de la ei la cât se va ridica preţul? Contează câte dispozitive se folosesc de wifi? Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

E ambigua intrebarea ta. Internet wireless de la ei adica 3G/4G? Sau wifi prin internetul deja existent?

| birdie14 explică (pentru Radu284):

Care e diferenţa? Îţi spun sincer că n-am idee cum stă treaba...

| Radu284 a răspuns (pentru birdie14):

Diferenta e ca wifi e gratis dar merge doar acasa. 3G nu e gratis (sau ma rog, poate fi, in functie de ce abonament ai, daca iti du un stick), dar merge in mai multe locuri, si ai trafic limtiat (5GB).

| birdie14 explică (pentru Radu284):

Mulţumesc,am înţeles în sfârşit! Am nevoie de wifi doar acasă. Ştiu că trebuie să plătesc lunar pentru router(foarte puţin totuşi), dar în rest va fi gratis indiferent de câte dispozitive se folosesc de el?

| Radu284 a răspuns (pentru birdie14):

Daca iti cumperi routerul tau cu wifi, nu mai trebuie sa platesti nimic lunar. Si da, poti pune cate dispozitive vrei pe el, nu e treaba RDSului. Ma rog, in limite rezonabile probabil. Daca dai net la un oras intreg din conexiunea ta probabil ca nu o sa fie foarte fericiti.

| birdie14 explică (pentru Radu284):

Ok,mulţumesc mult pentru că m-ai lămurit!

6 răspunsuri:
| claudiu152 a răspuns:

Da,conteaza cate dispozitive folosesti, si cat de mult folosesti din pacate. sad

Funda?