| dany1988122 a întrebat:

E ok rx 6600 pentru jocurile din 2024-2025-2026?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cum dreak să fie "rău" 8GB, GDDR6?

| Lupică27 a răspuns (pentru sierra1):

In jocuri nu conteaza doar alea doua, iar te bagi aiurea?

| sierra1 a răspuns (pentru Lupică27):

Bade, mai recitește intrebarea - dacă cumva te țin bretelele. Referirea e DOAR la componenta in cauză așa că nu citi printre rândurile ce nu există!

Deci iar te bagi aiurea!

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde ce joci si cat de bine te astepti sa ruleze dar pentru mine nu cred ca ar fi ok.

Eu am 6600 xt, deci varianta ceva mai buna si la setari mai mari face ca toti dracii. In assassin's creed cel putin imi incalzea toata camera nu am jucat decat pana la Valhalla, cine stie cum o sa fie astea mai noi.

Eu nu m-as baza pe ea pe termen lung, placa e din 2021, daca vrei ceva sa tina atatia ani o sa trebuiasca sa te infigi in alea super scumpe.

| Lupică27 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Omu e hotarat sa o cumpere, n-ai ce sa-i faci.

| RoCkKiD a răspuns (pentru Lupică27):

Acum, depinde si de buget, omul ia ce isi permite. Si eu vreau un 4090 da' nu-s dispus sa platesc atat.

| Lupică27 a răspuns:

Nu, e depasita, asta ar merge si nici nu mai sunt asa scumpe placile https://www.emag.ro/......DDPW8HYBM/

| dany1988122 explică (pentru Lupică27):

Costa un rinichi asta rolling on the floor

| Lupică27 a răspuns (pentru dany1988122):

Nu e scumpa deloc! acel rx 6600 e prea slaba, treaba ta!

| DonMoldo a răspuns:

Se incing rau placile astea de la amd. Mai bine mergi pe Nvidia

| Diana4you97 a răspuns:

Da, se poate descurca bine. Acum depinde și de procesor sau setările jocurilor.