| Seby80 a întrebat:

Exista vreun program cu care sa : pastrez tastatura in limba engleza, si de exemplu, alt+1, sau alt+2, si tot asa, sa am literele romanesti (ma refer la cele,, cu caciula")

Răspuns Câştigător
| spxinsane a răspuns:

Bună,

http://www.computerica.ro/cum-s-scrii-cu-diacritice-in-open/

http://www.computerica.ro/......americane/

Eu folosesc varianta cu alt dreapta + litera corespunzătoare.

O zi plăcută

5 răspunsuri:
| emmyl a răspuns:

Alt (stânga) + Shift
Se schimbă pe rând oricâte limbi ai pune. Se poate pune și franceză etc. Unii au pus și chineza.

| eugenl a răspuns:

Nu e vorba de program. Introdu un CD de cu Windows s cauti la regions and language, keyboard, alegi limba romana si instalezi, dar daca biblioteca de limbi nu se gaseste in computer, numai cu CD sau actualizarile merge

| Seby80 explică (pentru eugenl):

Eu vreau sa pastrez in ENGLEZA pentru ca sunt obisnuit cu :,,:'',,;''

| Spartanul07 a răspuns:

Se seteaza din bara lingvistica

| Spartanul07 a răspuns:

Se seteaza limba din bara lingvistica si poti sa faci si o scurtatura daca vrei