| DannyyDanutzz a întrebat:

Produs : Led Tv 81 cm Philips
Defect: SE APRINDE ( APARE BRANDUL PHILIPS PE DISPLAY) DUPA CARE SE STINGE

O solutie?

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Daca te pricepi cat decat la electonica pot sa-ti dau cateva "secrete":

1 Vezi condensatorii din alimentare/surasa sa nu fie "umflati"(cei mari peste 100 microF)
2 pe placa de baza la fel(cond)
3 daca ai un instrument de masura si stii sa-l folosesti catdecat mai vb
4 DUPA stingere led-ul de standby ce face? clipeste sau se stinge si el?

Model TV?

| DannyyDanutzz explică (pentru stlucian):

Se stinge se aprinde si tot asa dar l-am dus de unde l-am cumparat ca ii in garantie si lo trimis la Bucuresti si il rezolva!

| stlucian a răspuns (pentru DannyyDanutzz):

Eee, m-ai lasat fara cuvinte big grin
Ce pot sa-ti, ca sunt obligati ca in 14 zile sa-ti rezolve problema daca nu sa-ti dea altul nou. thumbs up