| junkistul a întrebat:

Sal TPU am o problema astazi cand mi am aprins compu monitoru o inceput sa se vada mov si se facea normal si tot asa credeti ce o sa se arda sau ceva? va multumesc

3 răspunsuri:
| cypryan11 a răspuns:

Nu zi ca ai ains un magnet de el?

| dark91shadow a răspuns:

Depinde de monitor daca e monitor cu tub (modele vechi) incearca sa i dai demagnetizare din butonul de meniu al monitorului.
Daca e led sau plasma scoate-l din spate de la calculator si uitate sa nu ai un pin indoiat.
Dar cel mai bine ca sa vezi daca e monitorul de vina conecteazal la un alt calculator s ar putea sa fie si placa video de vina.
Succes

| junkistul explică (pentru dark91shadow):

Deci e led doar ca am boxele de home cinema langa el de vreo 2 luni da pana acum nu mi-a mai facut probleme