| Muraaa a întrebat:

Am si eu o problema legata de instalarea windowsului la pc. E prima oara cand incerc sa mi-l pun. Am baga cd in pc, am dat pe install windows, am pus un cod si mi s-a dat restart la calculator. Totul e ok pana aici. Mi s-a facut ecranul albastru si mi-a aparut sus windows setup. Am apasat enter pt a continua, dupa care nu imi mai iese nimic. Normal ar trebui sa imi apara chestia aia cu partitia sau ceva de ganul. Pe youtube la tutoriale asa apare. Mie nu-mi apare asa. Defapt si de drept, eu nu pun windowsul..il repar. Inainte de a ma apuca imi lipseau niste chestii din windows, fara de care nu puteam face anumite lucruri. Sa instalez programe sau altele. Acum, le am. Va rog, spuneti-mi.ce fac gresit? Acum, cand fac toata chestia cu cd, bag codul, o iau de la inceput, mi se da restart la pc si imi apar 3 chestii. 2 cu windows professional si una cu windows professional setup. Daca dau pe prima imi intra pe contul meu pe care sunt acum, daca dau pe a 2 imi intra pe alt cont care l-am facut eu din greseala astazi si nu stiu cum am facut, iar daca dau pe a 3 imi merge pana acolo unde dau enter ca sa continui. Pe youtube, dupa ce dadeau enter le aparea faza cu acele conditii unde trebuiau sa dea f8. Mie acea parte nu imi apare. Va rog sa ma ajutati. Multumesc!

3 răspunsuri:
| charleslouboutin a răspuns:

Bagi cd/dvd cu windows selectezi sa booteze de pe cd, o sa iti apara la un moment dat "press any key to boot from cd" dai enter si de acolo te descurci. Trebuie sa reinstalezi nu sa repari.

| Muraaa explică (pentru charleslouboutin):

Nu te supara ca intreb, dar cum fac asta? happy

| charleslouboutin a răspuns (pentru Muraaa):

Cum faci ce anume? Ti-am explicat mai sus cum sa reinstalezi, nu asta intentionai sa faci?