| decastelica1244 a întrebat:

Salut, am un telefon Xiamo și am probleme când rămân fără baterie de tot și se inchide nu mai vrea sa pornească decât după juma de zi sau o zi, de data asta sta de o zi și cv stins și nu vrea sa pornească în niciun fel... Poate sa aibă probleme la baterie? De încărcat încarcă și sta și acum non-stop până ii vine lui chef sa pornească, precizez ca se deschide cu 0 la suta baterie chiar dacă îl țin la încărcat până se deschide. Funda

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Citind mai jos comentariul tau ca este vorba de un Poco X3
acumulatorul original costa in jur de 140 de lei iar aftermarket (dar nu stiu cat de buni sunt acesti acumulatori in general) cam 75 de lei
iar manopera de schimbare a acumulatorului este undeva la 50-70 de lei
daca crezi ca merita sa pastrezi acest telefon...
ai zis ca e poco X3 si nu X3 pro!

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai sigur ca problema poate sa fie de la baterie
de cat timp ai telefonul?
mergi la un service GSM daca vrei o opinie exacta fata de acumulatorul acestui telefon
eu nu pot decat sa intuiesc ca este nevoie sa schimbi acumulatorul telefonului

| decastelica1244 explică (pentru Simpatic):

L am mai dus odata la un GSM s ai schimb mufa de încărcare și după ceva timp când i-am dat husa jos sa îl curat am dat-o jos cu tot cu spatele telf...În cât m-ar duce s ai schimb acumulatorul

| decastelica1244 explică (pentru Simpatic):

Nu mai țin telefonul asta, dar nici nu am stat să-l vând sau ceva, mai păstrăm date pe el dar după ce i schimb baterie nu mai vreau sa am treaba cu el?

| Simpatic a răspuns (pentru Simpatic):

Multumesc pentru funda tinere!

| Simpatic a răspuns (pentru decastelica1244):

Ok,alegerea iti apartine

| Simpatic a răspuns (pentru decastelica1244):

Citind mai jos comentariul tau ca este vorba de un Poco X3
acumulatorul original costa in jur de 140 de lei iar aftermarket (dar nu stiu cat de buni sunt acesti acumulatori in general) cam 75 de lei
iar manopera de schimbare a acumulatorului este undeva la 50-70 de lei
daca crezi ca merita sa pastrezi acest telefon...
ai zis ca e poco X3 si nu X3 pro!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Xiaomi cred ca este telefonul nu xiamo

| Hyperion7 a răspuns:

Despre ce telefon e vorba?

| decastelica1244 explică (pentru Hyperion7):

Poco X3, în mare ma interesează datele după el ca mai țineam câte ceva pe el

| Hyperion7 a răspuns (pentru decastelica1244):

Mhm, posibil sa aibă un defect sau cum zicea simpatik, poate i s-a uzat bateria.
De ce nu salvezi datele în altă parte și îți iei un alt telefon?
Sa știi că sunt telefoane faine sh care costa și puțin, dar care sunt și foarte bune, vezi categoria Xiaomi, de exemplu.
Bafta!

| decastelica1244 explică (pentru Hyperion7):

Nu-l foloseam ca telefon main, dar mai țineam câte cv de el, îi schimb bateria și nu ma mai bazez pe el.

| Hyperion7 a răspuns (pentru decastelica1244):

No,cum știi tuu

| VoidEternal a răspuns:

Bateria e dusa. Oricum nu e ok să lași bateria sa moara complet pe noile tehnologii de baterii.