| marcel12 a întrebat:

Cum pot sa imi setez calculatorul in lb. romana? Dau fundita!winking

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Calculatorul nu se poate seta pentru limba romana. Windowsul, da. Exista niste fisiere pe internet pentru fiecare Windows. Scrie in browser (IE, Mozilla, Opera, ce ai) limba romana pentru Windows... de care ai tu. Il ei si il executi (click de doua ori). Cand termina, restartezi computerul si gata.

| kariny06 a răspuns:

1* Clic pe start. Apare o fereastra.
2* Caut "Control Panel" în fereastra anterioară şi clic pe el. Apare o nouă fereastră ca cea de mai jos.
3*Caut - Date, Time, Language, and Regional Options şi clic pe el.
4* Clic pe "Add other languages". Apare o noua fereastra.
5* Făcând un clic pe butonul "Details" din fereastra de mai sus.

6* În fereastra anterioară fac clic pe butonul "Add". (adaugă)

Se va deschide un meniu unde cu ajutorul butonului de scroll (albastru pal ca un dreptunghi în picioare)

caut până dau de "Romanian".

Clic pe el şi practic acum sistemul de operare Windows XP, mi-a adăugat limba română

Uite. De aici.
http://conexiuni.net/......tice_3.htm

îţi excplică foarte clar.

| cutare9999996 a răspuns:

Exista patch pentru win in lb romana cauta pe www.google.ro! Funda!?

| BubuMik a răspuns:

Buna! Te duci jos la bara si in partea dreapta scrie "EN" daca il ai setat in engleza dai click si iti va aprea "show the language bar" iar apoi "romanian" pe care sa dai click. Sper ca ti-am fost de folos

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru BubuMik):

Asta e pentru a schimba limba caracterelor de pe tastatura.
Calculatorul nu se poate schimba dar, Windows-ul da.tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Cira_Andreas_1996 a răspuns:

Am facut un video: Cum dam calculatorul in Romana. Uita-te sa vezi