| SoulOnFire a întrebat:

Am o problema foarte enervanta... Am instalat windowsul acum 3, 4 zile si acum sunt nevoit sa il reinstalez din nou, am windows xp. Nu este original, dar nu am avut aceasta problema niciodata in aproape 10 ani... As vrea sa stiu care este cauza pentru care apare aceasta problema. Va rog! sad Eroarea este:
window could not start because the following file is missing or corrupt: \windows\system32\config\system

Funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| RobertFHC a răspuns:

Nu prea cred. probabil ai luat un virus si ori ti-a sters putin din windows ori iti da erori de la virus. da e cam tot aia.
Cel mai bine trage si tu windowsul xp pe alt cd si ai terminat happy

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

S-a instalat prost! Fisier care nu a fost citit bine de pe CD! Unitate optica uzata! CD zgariat!

| HaKa93 a răspuns:

Windows xp nu mai primeste updateuri si de aceea ai erori si probleme.

| SilviaStefan a răspuns:

Cred ca e instalat prost...instaleazal iarasi

| SoulOnFire explică:

Problema nu e la instalare. la inceput merge bine. cateva zile. apoi apare aceasta problema... Poate fi si din cauza hardului?

| SoulOnFire explică (pentru RobertFHC):

Nu are cum... Sunt sigur ca nu e de la virusi.Nu e virusat. Am observat ca inainte sa intre in windows se incarca mai greu decat era normal. Si acum, cand il pornesc imi apare problema aia pe un ecran negru si nu mai intra in windows.

| RobertFHC a răspuns (pentru SoulOnFire):

Eu iti zic la sigur ca asta ori e virus ori e o problema. ce mai astepti? reinstaleaza windowsul, dar inearca sa bagi alt windows man. si dupa sa vi sa te mai plangi happy

| RobertFHC a răspuns (pentru SoulOnFire):

Nu prea cred. probabil ai luat un virus si ori ti-a sters putin din windows ori iti da erori de la virus. da e cam tot aia.
Cel mai bine trage si tu windowsul xp pe alt cd si ai terminat happy

| SoulOnFire explică:

Nu vad ce legatura are cu update-ul... nu am avut nici in trecut update-ul activat. Acum am intrat in bios si am dat la "load optimized defaults" si vad ca merge. Sper sa mearga si la urmatoarea pornire.

| AvramovC a răspuns:

Incearca sa instalezi windowsul de pe sctick.