| KingSouth a întrebat:

Am o PROBLEMA LA IMVU problema este urmatoarea. Cand intru in el imi ramane blocat nu se mai poate misca nimic din el. (cursor,Minimizare, Close.) Nimic sau mai este o problema Intra in el si ramane blocat pe imaginea jocului cand se incarca sau ramane direct alb si ramane blocat si nu se mai misca nici macar un pic. va rog ajutati-ma. daca este nevoie de poze o sa va pun si poze. dar vreau o rezolvare VA ROG.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

SIgur ai debifat tot in afara de antivirus? Verifica! Si dezinstaleaza ciorbele alea de toolbaruri si programe care nu stii de ele din Programs ->Remove Programs. Vezi ca ai Uninstaller-ul de la Advanced System Care -> dezinstalezi cu el toate programele care nu stii ce-s cu ele! De asemeni dezinstaleaza si extensiile din browser care nu le cunosti folosind tot uninstallerul din ASC. La urma mai faci o scanare cu ASC si restart ->intra pe IMVU.

14 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Curata memoria cache a jocului!
pentru Windows 7 și Vista
C: Users \ Nume utilizator \ AppDataRoaming \ IMVUAssetCache

C: Users \ Nume utilizator \ AppDataRoaming \ IMVUPixmapCache

C: Users \ Nume utilizator \ AppDataRoaming \ IMVUHttpCache

pentru Windows XP
C: \ Documents and Settings \ numele de utilizator \ Application Data \ IMVU

Golesti ultimele foldere pentru fiecare cale, nu stergi dosarele, doar le golesti! Daca tot nu merge reinstaleaza jocul de aici http://static-akm.imvu.com/imvufiles/installers/InstallIMVU_502.2.exe

| KingSouth explică (pentru neluL):

Tot nu merge. Am reinstalat jocul de mii de orii am golit memoria cache. degeaba Alta rezorvare mai exista?

| KingSouth explică (pentru neluL):

Hmm thinking tot nu merge @neLuL. Am reinstalat jocul
Am golit memoria cache. degeaba alt raspuns. alta rezolvare n-ai?

| KingSouth explică (pentru neluL):

Tot nu merge.

| neluL a răspuns (pentru KingSouth):

Atunci este din windows, nu mai e din joc!
Ce sistem de operare ai?
Ce procesor, memorie ram, placa video ai?
Antivirus ai?
In timpul jocului ai celelalte programe inchise? Gen skype, yahoo, browsere, torr3nt...

| KingSouth explică (pentru neluL):

-Sistem de operare. Windows 7 Ultimate -
Procesor Intel (R) Pentium (R) Dual CPU E2180 @.2.00.GHz 2.00 GHz
-Memory Ram 2, 00 GB
-Sistem Type : 32 operating System
-Antivirus Eset NOD32
-Programe. deschise gen skype, yahoo, browsere, torr3nt. Nu nu am. deschise!
Nu cred..ca este din windows. trebuie sa fie de la altceva

| neluL a răspuns (pentru KingSouth):

Aaa procesor mic, rami putini asta e motivul!
Foloseste ASC de aici -> Advanced System Care pentru optimizare de aici: http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html
Dupa ce optimizezi sistemul de operare da un restart si intra in joc.

| KingSouth explică (pentru neluL):

Tot nu merge. sad. am dat si optimizare la pc. restart am instalat toate alea. l-am scanat. am sters am facut driverele updateuri. nimic degeaba

| neluL a răspuns (pentru KingSouth):

Intra in Start -> in run scrie ->msconfig -> in fereastra care se deschide da click pe Startup, aici spune-mi ce programe ai bifate.Doar cele bifate!

| KingSouth explică:

Tot nu merge. sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru KingSouth):

Am gasit problema. Am intrat in Task Manager. am dat properties Digital Signatures. si acolo scria IMVU NOT AVALIABLE 22 MAI 2014 23:31:52 SYMANTHEC NOT AVALIABLE. sti cumva cum pot reinoi ceritifcatul sau ceva? cred ca asta ar fi problema.

| KingSouth explică (pentru anonim_4396):

Sau de fapt. nu. chiar nu stiu ce are ajuta-ma.