| FastShark a întrebat:

as dori sa-mi cumpar un calculator sau macar sa-mi fac o idee despre ce piese are nevoie un calculator de gaming pentru a putea sustine deodata mai multe jocuri mari sau cu grafici foarte bune (ex:metin2; teamfortress2; battlefield3; Etc....Toate jocurile de mai inainte deodata la grafici bune-maxime si sa am fps mare, sa nu se blocheze sau sa aiba lag) si daca se poate sa-mi spuneti va rog cam cat ar costa acele piese sau acel calculator. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| FatUglyVirgin a răspuns:

Cu 2000 lei iti faci un fx 6300 si gtx 660 si 4gb ram asa ca, gresit.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Buget?

| RAY a răspuns:

In primul rand un procesor bun
ramii vreo 4 gb
placa video buna
un windows bun
memoria cache
ventilatia buna etc
cu cat e mai scump cu atat mai bine

| FastShark explică (pentru RAY):

Eu as vrea sa stiu numele pieselor, iar acum vreau mai mult sa-mi fac o idee despre ce ar fi bun asa ca daca puteti sa-mi spuneti va rog doar numele pieselor(placa video, procesor, hdd, etc)ca inca nu o sa cumpar asa ca nu stiu de buget dar vreau numai sa stiu sigur ce piese sunt bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de buget. Spune cati bani ai si iti vom recomanda noi componentele. Tine cont ca un calculator bun costa in jur de 3000 lei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Si monitor, carcasa, placa de baza, keyboard, mouse sau sursa nu iti mai cumperi?

De asemenea cu configuratia propusa de tine nu va putea rula niciodata jocuri ca Battlefield 3 la maxim, asa ca, gresit.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai calm ca duce totul la maxim usor, daca ai vedea un benchmark, dar na ce sa stiti voi. si in 2000 intra si celelalte componente in afara de periferice, nu prea cred ca a mentionat ceva de ele

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu 2000 lei iti faci un fx 6300 si gtx 660 si 4gb ram asa ca, gresit.

Răspuns utilizator avertizat