| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva de ce-mi dispar unii prieteni de pe Facebook? Nu e vorba de 2-3 prieteni, ci de mai multi. Initial, m-am gandit ca poate m-au sters ei, insa s-a intamplat ca eu sa fiu intrebata de unii dintre ei de ce i-am sters, lucru pe care bineinteles ca nu-l facusem. Mi s-a intamplat acest lucru si cu cineva apropiat care nu m-ar fi sters. In plus, am observat ca nu mai figurez pe lista unor oameni care au prieteni cu miile in liste si nu cred ca la cati prieteni au, ar sta sa faca "curatenie" in lista si sa ma stearga fix pe mine. Nu mi se pare logica ideea cu "curatenia" din mii de prieteni pentru ca mi s-a intamplat atat cu persoane pe ale caror pagina am fost activa, cat si pe paginile unora cu care n-am schimbat nici macar un Like. Daca mai e nevoie sa precizez, n-am primit report pentru ca n-am deranjat pe nimeni, ba chiar pot vedea postarile oamenilor respectivi, desi se presupune ca ei nu-mi mai sunt prieteni. Asadar, ce poate sa fie pana la urma?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar nu stie nimeni? Iar mi-au disparut oameni din lista si-am observat ca atunci cand e cate un episod de "disparut", dispar mai multi deodata si nu pe rand.

| Ionut_Mihaita_1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu am aceeasi problema, am observat ca mi s-a intamplat cu cativa prieteni recent adaugati(2-3 luni). problema e ca nu pot sa ii mai vad sau sa retrimit cerere pentru ca nu sunt doar stersi, sunt blocati iar in lista cu persoane blocate nu imi apar

| Gabriela8766 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai aflat? Am aceeași problema.