| IstvanBenedek a întrebat:

Televizorul nu mai primeste comenzi de la telecomanda

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimba bateriile.

| dannyel86 a răspuns:

Ori schimbi bateriile, ori cumperi alta telecomanda compatibila sau una universala, ca sa rezolvi problema.

| gabicoo a răspuns:

Schimbă bateriile din telecomandă.

| ReddY25 a răspuns:

Cumpără alta

| adryang78 a răspuns:

1. Asigură-te că ai baterii noi în ea și fac bine contact.
2. Folosește camera telefonului și uită-te prin ea la led-ul telecomenzii, în timp ce apeși un buton oarecare de pe ea (volum, canal etc.)
3. Dacă se observă licărind, telecomanda e în regulă, receptorul televizorului este defect.
4. Dacă nu se observă licărind, trebuie înlocuită telecomanda.

| eliancodrut a răspuns:

Telecomanda trebuie curatata sau schimbata, daca nu functioneaza cu baterii noi. Vezi daca la contactele bateriei: nu sunt oxidate?