| Radugabrieltanasa a întrebat:

Am un Sony Xperia z5 am uitat pinul

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Care PIN? PIN-ul de la telefon? sau PIN-ul de la cartela?
Pentru PIN-ul de la cartela uitat ai nevoie de codul PUK
Pentru codul "PIN" de la telefon (nu este PIN cat este Pattern Lock) poti sa resestezi telefonul la setarile de fabrica dar vei pierde informatiile stocate pe el!

pentru PIN-ul gresit la cartela citeste aici https://flip.ro/blog/cod-puk/

Daca nu merge si nu reusesti atunci apeleaza cu incredere la un service reparatii GSM insa nu uita ca trebuie sa faci dovada ca este telefonul tau, caci la fel de bine l-ai fi putut sustrage sau gasi pe strada

Succes