| Sparkii a întrebat:

Buna TPU am un s3 mini si nu se mai aprinde azi am fost cu el afara si m-am uitat la ceas si l-am blocat la loc si cand am incercat sa sun pe cineva nu se mai aprindea acum e bagat la incarcat si nu se aprinde nu baraie.Acum 2 3 zile am folosit bateria mult mult de tot il incarcam de 2 ori pe zi plus seara ca am avut treaba pe net si nu imi mergea calculatorul.E de la baterie? Ca nu a cazut nu a facut nimic in mana l-am tinut va rog ajutati-ma

5 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Lasă-l o perioadă nu îl mai încărca și încearcă să-l deschizi (2-3 zile)

Utilizează bateria să aprinzi un bec (ai nevoie de sârmă, bec și bateria) vezi cum stă treaba
Baftă

| Sparkii explică (pentru Divy):

Lam bagat la incarcat dar tot nu se deschide ok nu il mai bag da sa vad daca merge daca merge iei funda

| Divy a răspuns (pentru Sparkii):

O.0 fac puf lasă-l până mâine pe la 13 și sigur se aprinde

| GhOsT29 a răspuns:

Incearca cu alta baterie si vezi daca se deschide, daca nu merge nici asa, viziteaza un service gsm vezi ce iti spun si ei!

| Sparkii explică (pentru GhOsT29):

Nu am alta baterie