| Anonim9118 a întrebat:

De ce un telefon vechi vitange Nokia nu are slot de cartela SIM? Adică de ce? Scrie in schimb SIP deci e al unei firme de telefonie

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Retelele telefonice folosite de telefoane mobile de acel tip au fost 1G si 2G, digitale.
Prin satelit sunt folosite alte benzi de frecventa.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cand s-a produs acel telefon, inca nu a avut functii care au necesitat carteka SIM (audio/video player, camera pentru filmat /fotografiat, etc.).

| Anonim9118 explică (pentru Bula):

laughing laughing) normal că nu existau telefoane mobile cu camera foto e și logic dar chiar nu știam nimic despre cartela SIM

| Anonim9118 explică (pentru Bula):

Adică ce rețea foloseau? Cred că analogică prin satelit

| Bula a răspuns (pentru Anonim9118):

Si aacum in era noastra exista foarte multe telefoane fara cartele de memorie.
Toate iPhone-urile sunt fara card de memorie.

| Bula a răspuns (pentru Anonim9118):

Retelele telefonice folosite de telefoane mobile de acel tip au fost 1G si 2G, digitale.
Prin satelit sunt folosite alte benzi de frecventa.