| Ancutsa a întrebat:

:*

Ce amintiri placute/amuzante v-au ramas in minte si acum? big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din copilarie.Perfect; asta si vroiam sa scriu.Am copilarit la tara(pana am inceput scoala), pentru ca parintii mei aveau serviciul si nu puteau sa ma tina cu ei la oras.Si aveam acolo un prieten foarte bun cu care-mi placea sa ma iau la intrecere cu bicicletele.Si intr-o zi, cand a facut curba, prietenul meu a cazut si erau acolo niste gaste tare crizatelaughingcare aveau de mult ciuda pe noi. Aaaaaaa! Si cand l-au vazut la pamant, mvai ce mai alergau ele dupa el sa-l ciupeascalaughingrolling on the floor. Si eu cand am vazut ca nu mai e, m-am uitat in urma si cand l-am vazut jos si cu gastele dupa el, am facut repede curba si m-am indreptat spre el sa-l ajut sa se ridice si sa plecam. Dar pana am ajuns la el, el s-a ridicat si am plecat repede calare pe biciclete lasandu-le pe "bietele"gaste cu ochii in soare...atat la propriu cat si la figuratdevil.laughingrolling on the floorSaracele, ce dezamagite erau elelaughing. Vai da ce tare s-a speriat prietenul meulaughing. Asta e o amintire atat placuta cat si amuzanta, pe care imi place sa o am in gand, oricand.Sau tot atunci, aveam o prietena foarte buna si ne placea mult ploaia de vara.Si ieseam afara si cantam cantecele in care-l rugam pe Dumnezeu sa dea ploaie si curcubeu si...culmea; in timp ce noi cantam; venea si ploaia si curcubeul:X:X:X.Sau tin minte, ca, atunci cand traia bunica, eram cu prietenul meu cu gastele in curte la bunica, care batea floarea-soarelui si era asa de multa samanta, ca noua, 2 plozi mici si slabi, ne ajungea pana la umarlaughingsi ne-am jucat acolo pana s-a intuecat, dupa care l-am condus pe prietenul meu acasa(era aproape)si am intrat si eu in casa la bunica(care avea grija de mine. Ce vremuri, ceeeee vremurilove strucklove strucklove struck.

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Aminti placute sunt excursia in Franta, lansarea primului volum de poezii, seara aceasta.

| Razvan a răspuns:

Cand am cazut in cel mai teatral mod posibil in fata baiatului care il placeam.Cred ca a tinut-o in glume un an de zilelaughing

| costymaximus a răspuns:

Cind am invatat prima data sa merg cu bicicleta.

| Ancutsa explică:

Din copilarie blushing. am uitat sa precizez!

| alecs871 a răspuns:

Pai nu cred ca se pot descrie aceste amintiri, cum s-ar spune "cuvintele sunt de prisos" si nu iti poti aminti ceva frumos cand esti intrebat, ci iti trec prin "fata" ochilor exact cand nu te astepti.

| georgiana a răspuns:

Sa ma fi vazut pe mine cum am invatat sa merg pe bicicleta de la un copil de 10 ani, multe julituri.pana la urma a meritat efortul, mi-am luat permis de conducere, vorbesc serios, el mi l-a scris si si-a lasat si semnatura.

| zerozero a răspuns:

Hehe aveam vreo 5-6 ani, stateam la tara atunci, era o fetita acolo, de varsta mea, ma indragea tare mult, de fiecare data cand ne intalneam ne sarutam ca niste adulti laughing si acum imi aduc aminte ce radeau parintii mei si parintii fetei cand ne vedeau laughing

| Dizzy a răspuns:

Am niste treburi de rezolvat cu un cocos de la tara.
Pacat ca nu mai estesad...

| Andra_5221 a răspuns:

Cand am luat un 10 la mate(lucru aproape imposibil) in clasa a 8 a, si in loc sa ii duc profei carnetul de note, i-am dus tamponullaughinglaughingrolling on the floor A ras toata clasa de mine, si o mai fac si acum de cate ori au ocazia.

| AdaIoana18 a răspuns:

Cea mai placuta amintire pe care mi-o amintesc este cand am fost la plimbare cu prietenul meu!

| asdgfhresry a răspuns:

Eheeh! M-a adus acasa cu masina profu de geografie; azi am luat 8, 40 la geografie dar profu mi-a pus 9... sau la 2 ani cand am plecat de acasarolling on the floor

| Linna a răspuns:

Cand eram mica.cand ma jucam cu papusile, eram foarte fericita aveam doar o grija.sa fie imbracte bine.Alta amintire haioasa si frumoasa in acelasi timp este primul sarut laughing

| Leytto a răspuns:

Cand eram 30 de copii in fata blocului si ne jucam, acum este pustiu. Si ma rugam de mama sa ma mai lase afara.

| albinuta_2886 a răspuns:

Toate jocurile. De la prinsea "pe cocotatea" pana la campionatul de elastic. De asemenea imi petreceam mult timp confectionand haine pentru papusi sau facand forme in nisip.