| LiveLoveLaughhh a întrebat:

:d. Am o intrebare. Se pune sau nu spatiu inainte de virgula?

Răspuns Câştigător
| Ichnat a răspuns:

Nu se pune, doar dupa ea! big grin

15 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Virgula e lipită de textul dinaintea sa şi e urmată obligatoriu de un spaţiu alb, după modelul:... text, text...
http://www.pruteanu.ro/9ultima/redactare.htm (cauta la punctuatie, e mai in josul paginiii)

| Criiiis a răspuns:

Numai dupa[daca vrei sa arate mai fain ]winking

| ÐÿÅ a răspuns:

Buna Alina!
Nu se pune spatiu inainte de virgula, dar dupa ea se pune!
Bafta!

| al3xander a răspuns:

Deobice se punte dupa ea ca sa arate mai frumos
text1, text2 - arata cam lipit
text1, text2 - arata altfel
in programare se foloseste cu spatiu dupa deci asa mi se pare mai normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, spatiu pui doar dupa virgula. Funda?

| AcHollism a răspuns:

Nu se pune.Bafta!

| ՃԾՃԾ a răspuns:

Nu (ex: mama, pleaca...)

| Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnnnnnnnyyyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu se pune, doar dupa ea! big grin

| Anyta98 a răspuns:

De curiozitate asa... esti nascuta in '98 si pui intrebari atat de stupide?

| LiveLoveLaughhh explică (pentru Anyta98):

DA. Si?! Te pomenesti ca daca iti pun tie o intrebare destul de '' inteligenta '' pentru tine stii sa raspunzi? Scuteste-ma oh go on. Si nu mai critica persoane daca stii ca tu nici nu stii sa iti scrii numele fara '' y ''.

| Anyta98 a răspuns (pentru LiveLoveLaughhh):

Mda. daca ne legam de "nume" tu de ce ti-ai scris numele cu doi de "n"? laughing

| LiveLoveLaughhh explică (pentru Anyta98):

De Jm3k3ra. ciuda?

| Anyta98 a răspuns (pentru LiveLoveLaughhh):

Daca esti asa Jm3k3ra...de ce nu iti dai un cap in gura? rolling on the floor

| LiveLoveLaughhh explică (pentru Anyta98):

Am incercat, a fost greu sad

| GyX a răspuns:

Nu.