| RecycleBin a întrebat:

Ce se intampla daca mananci creta? stiu ca pare stupid, dar am mai auzit straight face

16 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Poti face temperatura si poate sa te doara stomacul.Eu asa am auzit.

| EmanuelThN a răspuns:

Daca mananci creta este posibil sa faci febra si niste ametieli minore poate peste o zi 2 o durere minora in gat si poate molesala happy fundoi?

| mixxjim a răspuns:

Faci febra si poti chiuli de la scoala laughing asta daca nu ai ghinonul sa te duca parintii drept la spital, in perfuzii tongue si nu trebuie multa, ca altfel chiar ajungi la spital cu perfuzii

| Riderx1 a răspuns:

Iti creste temperatura, nu consuma in exces, dauneaza sanatatii

| s3v3n7 a răspuns (pentru Riderx1):

Ai un raspuns tarerolling on the floor
"Nu consuma in exces" rolling on the floor buna asta

| Riderx1 a răspuns (pentru s3v3n7):

Pai nuuulaughingrolling on the floor)....nu va prostiti si mancati ca nu face bine, mai bine te apuci sa rozi pereti de la scoala, tot aceeasi compozitie are varul de pe peretilaughing

| Ana_Călin_1990 a răspuns (pentru Riderx1):

Am un unchi care manca varul de pe pereti cand era mic laughing

Răspuns utilizator avertizat
| คภ๔гє a răspuns:

Pai,un coleg a mancat si a lipsit o zi de la scoala.Cand a venit a spus ca doar a avut febra...straight face Dar, daca esti alergic, poate fi letala

| Broscuţăă a răspuns:

Dorinta de a manca creta,pamant..., este o afectiune numita pica si arata o infestare parazitara a organismului, si de asemenea o lipsa a unor elemente in organism, pe fondul spolierii parazitare, daca mananci doar creta lipsa este doar de calciu, si organismul incearca compesarea.
Este un mit ca daca mananci creta faci febra, care nu este adevarat funda?

| NoLimiT_6750 a răspuns:

Faci febra, cica.
Insa este total neadevarat.Nu se intampla nimic grav, insa nu recomand, deoarece poate contine toxine

| sseebbyy23 a răspuns:

Din cate am auzit si eu... faci febra, te inrosesti. Nu am incercat niciodata big grin

| Gabriel_Alexandru_1993 a răspuns:

Am mancat si eu odata laughing Nu se intampla nimic... Daca mananci 1 intreaga ti se face rau, daca mananci 2 intregi ajungi sa vomiti si daca mananci 3 intregi ajungi la spital. logiclaughingStai linistit nu e grav nu ti se intampla nimic, doar sa nu ti se fi colorat cu alb stomacul xD

| veronica1998 a răspuns:

"consumul excesiv de cretă dăuneaza grav sanataii" xd big grin happy tongue