| FlorinaRuby a întrebat:

Pot vorbi limba romana cu accent britanic? Funda:*

Răspuns Câştigător
| Zanatare a răspuns:

Da, se poate. Trebuie sa incerci sa iti ti limba cat mai aproape de cerul gurii in timp ce vorbersti.

7 răspunsuri:
| Innovation a răspuns:

Desigur,dar trebuie sa te performezi si asta nu va dura putin.

| zozo74 a răspuns:

Da se poate insa nu iti recomand deoarece toata lumea va rade de tine, dar de vorbit se poate. Bafta

| BlueStar12 a răspuns:

Pai daca inveti un britanic sa vorbeasca romana o va vorbi cu accent britanic, nu? big grin
deci cred ca se poate
incearca sa ameseteci romana cu engleza si vezi ce iese tongue

| coитⁿтρu a răspuns:

Cred ca da. Ascultand cu atentie si imitand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles.Daca ai vorbit fluent si constant pe o perioada lunga de timp engleza britanica, atunci cu siguranta, involuntar, iti va fi greu sa renunti la acel accent.

| MyProfil a răspuns:

Da dar ma greu
trebuie sa exersezi farte mult

| DubAtomic a răspuns:

Da... Daca te straduiesti, poti. Eu am reusit big grin