| Didixu a întrebat:

Voi aveti rau de tren,avion, masina? E prima data cand merg cu avionul si vreau sa va intreb cum vi se pare? Cu trenul am mai mers dar nu pe un drum atat de lung...va este rau pe tren?

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu, nu am deloc probleme cu trenul. Este mijlocul de transport in comun preferat de mine. Am mers din Arad pana in Iasi, si a fost foarte foarte frumos.

Am fost si cu avionul, este putin ciudat primele dati. Atunci cand accelereaza si decoleaza, ai impresia ca te impinge cineva in scaun, e din cauza presiunii. Pe mine m-a durut capul atunci cand schimba altitudinea, si ti se infunda urechile tot des. Dar sentimentul pe care il ai cand te ridici deasupra norilor.e superb big grin. E bine daca nu vei zbura noaptea, atunci nu poti vedea asa bine. Dar ziua este foarte foarte interesant.

O zi buna!

| Didixu explică (pentru MasterOfDisaster):

Voi zbura ziuahappyAm zbor la ora 1 din Bucuresti.

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru Didixu):

E foarte bine atunci, vei avea parte de undele peisaje frumoase. Oricum, prima data ti se pare tot foarte interesant. Si cum vei vedea masini (daca ai loc la geam) mici, animale poate.
Ar fi bine sa ai o guma de mestecat de exemplu, ca daca mesteci ti se vor desfunda urechile mai usor happy.

Un zbor placut!

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă ai mers cu montagne-russe, cam aceiaşi senzaţie o ai la decolare.

| stlucian a răspuns:

O pastila de "Emetiral" mica si albastra era pe vremea mea si razolva toate problemele de miscare!

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Cele mai interesante momente cu avionul sunt decolarea si aterizarea. In rest, nu simti nimic, nici o senzatie de miscare. Doar cand apar turbulente, se mai zguduie putin, dar astea mai rar apar.
Iar daca ai rau de inaltime, naibii, nu te uiti pe hublou.

| dianaaaaax a răspuns:

Hei. Nu am avut niciodată ocazia să călătoresc cu avionul, dar am înţeles că este plăcut, exceptând atunci când decolezi.
O zi bună.

| amelicika a răspuns:

E bine stai linistit!

| Sn1ckers a răspuns:

Salut! Este o experienta de neuitat, lumea mica, tot se vede mic de acolo de sus happy. Dstractie placuta!

| mtc25877 a răspuns:

Cu avionul esteee super o sa vezi niste emotii palpitante)
cu trenul nu este asa de interesant ca si cu avionul

| Asandei_Raluk_1990 a răspuns:

Pai eu in mod normal nu am rau de tren/masini/avion...
in avion e un pic mai nasol cand decoleaza, dar apoi te obisnuiesti