NOname
| NOname a întrebat:

Ce părere aveți despre pedofili? Dacă pe TPU ar exista un individ cu astfel de înclinații, care mai și obișnuiește să agațe puștoaicele pe net, v-ar plăcea să aflați cine este, ca să puteți să vă feriți de el?

Răspuns Câştigător
| DenisaAbdn a răspuns:

As fi vrut sa spun ca e penibil, jalnic si inconstient. Dar e mai mult de atat. E foarte grav ca om matur sa fie atras de sensibilitatea si prospetimea unei adolescente care, ca si varsta, i-ar putea fi fiica, sa se joace cu sentimentele ei, sa fie flatat de ele, cu atat mai mult cu cat stie foarte bine ca adolescenta este marcata, in ansamblu, de instabilitate emotiva si hipersensibilitate, ca este o perioada delicata si ca e perioada in care fetele acorda o importanta deosebita unei deziluzii si poate avea efecte psihologice importante. Iar daca un astfel de individ, ar putea pretinde ca e educat, ca are un anumit nivel de instruire, lucrurile sunt si mai grave pentru ca, avand constiinta a ceea ce face, se intrunesc elementele constitutive a ceva mult mai serios.

79 răspunsuri:
| stresat a răspuns:

Parerea mea e ca au probleme mintale si ar trebui sa citeasca vreo 2-3 "almanahe" si mai apoi sa caute ajutor si sa se interneze. Nu am de ce sa ma feresc de un astfel de personaj pentru ca nu sunt copil si nu cred ca are ce sa imi faca, mai ales pe internet...

| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

Dupa parerea mea, si puteti spune ca e sadica, oamenii de genul acesta trebuie pedepsiti cu pedeapsa capitala. Sincer acum... Un copil e naiv, nu stie in ce sa baga, si oamenii aceia sunt bolnavi. Pur si simplu intuneca viata unui Copil, el nu va mai ava niciodata curajul sa iasa in lume, si nu va mai fi un copil normal. Genul asta de chestii lasa "rani" adance, si nici o viata de om nu le poate vindeca.

| NOname explică (pentru SomeBodyThatDoesNotMatter):

Din câte observ, "MihaiFlorian" în sfârșit a fost suspendat.

"Acest profil nu este accesibil, utilizatorul fiind suspendat pe termen nedeterminat."

Măcar pe TPU nu va mai face alte victime...

| janynefeaver a răspuns:

In mod clar as vrea sa stiu cine este si nu numai pe TPU, ci si in lumea reala. Pedofilii nu se pot numi oameni. Citisem undeva ca intr-o anumita tara s-ar fi cerut sa se dea o lege ca pedofilii sa fie castrati sau asa ceva, dar a fost refuzata. Sincer, eu sunt total de acord cu aceasta lege. Un pedofil ar trebui castrat ca sa nu mai distruga viitorul altor copii. Pot sa fiu considerata cruda, dar asta este parerea mea.

| AstaMik2 a răspuns:

Da normal

| RemovislavKebabovic a răspuns:

In ziua de azi majoritatea sunt pedofili

| Liviu a răspuns:

Toata harababura asta mi se pare degeaba.
In primul rand NoName...
Daca aceea fata are educatie nu pune botul la orice milog.
Adica totusi, daca e sa dramatizam cum faci tu sa dam cu pietre in toti si etc.
Omu ala poate avea chef de misto, acum ce sa fac? sa numai intru pe net, sa imi tai netul ca vezi doamne poate intra vreo unu in pc-ul meu, acum sa numai intru pe yahoo ca imi sparge unu parola, a da si pe TPU ca mi se sparge parola.
Daca e sa o luam ca la carte, peste tot exista pericole.
Adica si pe strada poti sa fii agresat de cineva
Cat despre acel om, cum spuneam mai sus.
Daca aceea fatuca are ceva in cap, si nu se lasa dusa si prostita de el.
E ok, eu daca as avea o fata in primul rand mas asigura ca stie totul de la bun inceput, sa nu puna botu la orice agarici.
Acuma ce sa fac? sa o duc la manastire?
Tu ai stiut detoate la o varsta frageda?
Fac pariu ca te incantau acesti 'pedofili' care iti dadeau web cand se 'jucau' cu 'cardanu'
Adica totusihappy.
Eu zic sa lasam lucrurile asa cum au picat, nu are rost sa ii facem acelui om probleme etc.
De unde stii ca aceea facuta nu si-a dorit asta?
Generatiile astea de prin 98 - 2000 sunt cam hmm... cum sa spun eu sa nu jignesc...
Cam liberehappy adica nu au atatea restricti pe cat aveam noi (sunt nascut in 91)
Nu spun ca generatia mea nu avea libertate etc.
Dar depinde si de educatie si de etc.
Bate fieru cat e cald.
E ceva noname, te astept in privat putem purta acolo ceva discutii, nu vreau sa manjim aici totul :^(asta in caz ca doresti sa dezbatem acest subiect.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Ce părere aveți despre pedofili?'' - am o părere proastă, normal. Îmi imaginez cât de jenant poate fi să te încurci cu o tipă ce pe lângă el e fetiţă. Şi asta chiar e pedofilie. Oare de ce nu o lasă în pace, să îşi trăiască şi ea adolescenţa normal? În fine, ştiu conflictul şi nu mă prea interesează, dar sunt şocată de cât de ambiţios şi obsedat e acel bărbat.
''Dacă pe TPU ar exista un individ cu astfel de înclinații, care mai și obișnuiește să agațe puștoaicele pe net, v-ar plăcea să aflați cine este, ca să puteți să vă feriți de el?'' - evident! Problema este că totul e doar pe internet şi nu ne cunoaştem, nu ne ştim adevăratele identităţi pentru că totul poate fi o mare minciună. Un tip care pretinde a avea să zicem 15 ani aici, care pare serios şi inteligent poate fi cel mai mare şi prefăcut pedofil de 45 de ani. Sau invers.

| NOname explică (pentru anonim_4396):

Da, Jelli, ai dreptate. Pe net sunt mulți lupi deghizați în oițe blânde și cu intenții bune. Iar când am reușit să demascăm măcar unul, e bine să se știe despre el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NOname, te-a lasat cerebelul si nu mai poti posta intrebari la Stiinta&Filosofie, asa ca te apuci sa faci aici atac la persoana? Ai renuntat la raportarile abuzive, acum treci la hartuire?
Vai doamne si cand imi amintesc ce stupefiat a fost Catalin si cat te compatimea de faptul ca ai fost o "victima a hartuirilor si atacurilor repetate"! Imi esti datoare cu un mic dejun din dimineata aia, fiindca pe ala, saracul, l-am pierdut!
Bun, am vazut ca mi-ai ignorat raspunsul la intrebarea "pedofilului"! Poate nu te duceau firele blonde, asa ca fac un rezumat in idei principale! Vor suna ca niste intrebari de cultura generala:
Cine mai pune, asa un accent puternic pe virtual, mai mult decat tine?
Poti sa faci diferenta dintre porcarii si probleme adevarate?
De cand te bagi tu asa in viata oamenilor si te mananca pe tine de viata lor?
"I-a distrus viata Reala"- nimeni nu a pus-o sa se incurce cu tipi mai mari cu 14-16 ani decat ea!
NOname, fetele de genul ala sunt niste c u r v e! Isi iau iubiti mai in varsta sa para mai "interesante" si mai "mature"! Nu e o victima a "genocidului" internetului, e doar o mironosita care n-are chef de scoala si care face misto de fraieri bagandu-le la inaintare vietile lor amoroase nereusite!
Ma indoiesc ca i-a distrus "viata reala", cum spunea si cineva de pe aici daca nicio autoritate nu a fost sesizata pana acum, inseamna ca mai mult de o poveste de "Ileana -Cosanzeana la ananghie" nu a fost pana acum!
Pe mine nu ma intereseaza tipul, catusi de putin viata lui privata si poeziile lui si nu il apar! Insa ar trebui sa privim si in ograda noastra inainte de a pune "porecle" ca si tie ti-as gasi cu sutele!
Imi aduc aminte ca asa ai facut si la subiectul cu @Kronstadt, cel putin exagerarile imi par cunoscute!
P.S.: mai da-le unda rosie la aia care ma voteaza cu "stupid si nefolositor" din senin, fiindca stim amandoi ca raspunsurile mele nu sunt precum exprima votul!
P.P.S. : bea o gura de apa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei doi! Ha! Cat m-ai ranit!
Josnic si imatur! As putea spune "idem" in cazul tau, dar prefer sa spun "stalker"! E cuvantul potrivit pentru tine!
Cauta pe Goagal, daca nu stii ce inseamna!
Te defineste perfect, fiindca aia nu au o viata si ii doare in c**r de altii intr-un mod obsesiv si continuu!
Bafta my blondi si mai gaseste-ti si tu o slujba! Ajuta la psihic! Mai socializezi! Nu mai stai bagata aici!
Recomand babysitter, ca sa te scutim de o "gandire excesiva"!
P.S.: te cheama Eva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa ma feresc? Eu nu sunt o copilita tembela de pe TPU.
Ce s-a intamplat, te simti agresata sexual, pustoaico?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acesti oameni ar trebuie sa faca puscarie. Parerea mea. Sa-i prinda odata politia sa nu mai faca acest lucru neplacut. Oameni au viata lor proprie. Trebuie sa traim in pace. Iar pe TPU e un lucru si mai neplacut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa fie executati pedofili nu sa faca puscarie ca se intorc inapoi is niste ratati nu am avu deaface cu ei dar cineva apropiat a avut si numa ea stie prin ce a trecut

| a1234509876 a răspuns:

Ah! Ap anti porn pe calcultor si are parola! Nu o stiu! Nu pot vedea mai nimc! Ah!:X:X:X:X

| NOname explică (pentru a1234509876):

Alexandra, nu am înțeles ce ai vrut să spui. Îmi explici, te rog?

| CaRaMiDa a răspuns:

Cred ca e DICKen laughing) (robot afurisit)