NOname
| NOname a întrebat:

Dacă ai fi administratorul site-ului (TPU), ce ai schimba la el?

Răspuns Câştigător
| Cezar a răspuns:

- Păi în primul rând aş alege moderatori care să îşi facă treaba!
- Aş creea un forum în care să socializăm şi acolo, să ne scriem sugestiile referitoare la acest site nu numai pe blog, ar fi mult mai uşor pe un forum.
- Aş creea un chat mult mai instant, e cam aiurea să aştepţi 10 secunde până la afişarea textului.
- Aş angaja un suport tehnic pentru a răspunde tuturor useri care au scris / întrebat la "CONTACT" să şi răspundă
- Ar fii frumos să fie şi "descriere profil " în care să scriem ce gândim un fel de status. Şi tot la profil să fie chenaru "comentarii", să scriem ce dorim despre aceea persoană.
Desigur useru poate să modereze chenaru acela dacă cumva cineva a scris un comentariu jignitor sau ceva de genu acesta!
- Aş mai creea şi un rang gen " Expert, "Userul anului" şi acel rang se ar numi "Legenda TPU ". Adica are o vechime mare şi a trecut de rangul de user al anului. Desigur în profil va avea şi fundiţa de user al anului!
- Să implementez cont VIP cred că ar fi ceva, useri să plătească o sumă de. pentru nişte facilităţi. Această sumă va fi strânsă pentru întreţinerea situ-lui. Şi facilităţi ar fi.ca fiecare întrebare să fie prima din pagină, cu o culoare diferită pentru diferenţare. Să scrie "VIP" ca " Expert TPU " s.a.m.d. Am foarte multe ideei dar nu cred că am timp să vi le spun pe toate!
Cam atât. şi sunt răspunsuri în care sunt de acord, doar unele.
O zii bună.

81 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă aş fi administratorul site-ului aş lua aminte la toate cele cîte s-au spus în răspunsurile date pînă acum, în cea mai mare parte foarte interesante, judicioase, pline de bun simţ şi, se vede, susţinute de nişte oameni care, în primul rînd, GÎNDESC.
Sincere felicitări pentru cele scrise de aceştia.
În plus cred că aş încerca, în măsura în care se poate, a se iniţia o serie de concursuri de cultură generală, cu un conţinut cît mai divers de idei, ca pornire, care să atragă un număr cît mai mare de utilizatori, în această direcţie. De fapt, eu am şi propus, pe la începuturile colaborării mele cu TPU asemenea idei dar nu prea am fost luat în seamă. Şi idei cred că aş avea... Dar nu cred că aş fi chiar singurul care pornească o asemenea acţiune. Sînt mulţi oameni inteligenţi şi, îmi face plăcere să o spun, chiar dintre cei tineri. De exemplu, aş iniţia un concurs, ceva în genul celui de la "Vrei să fii milionar ", cu patru variante de răspuns. Întrebările ar trebui primite de la utilizatori ( cu specificarea materialelor bibligrafice ), selectate de admistratori şi trimise pe net. Aş iniţia un concurs de definiţii de cuvinte încrucişate, domeniu în care sînt foarte priceput. Aş inţia un concurs cu întrebări din istoria fotbalului, românesc şi de prin alte ţări.
În ultimă instanţă aş iniţia o întîlnire a unora dintre aceşti utilizatori, cîndva şi undeva, pentru discuţii şi alte asemenea probleme. Aş iniţia un concurs de şah prin corespondenţă. Astea numai ca idei pe care le-am supus eu atenţiei, dar foarte probabil că pot fi încă multe, multe altele.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

As scoate categoria religie! rolling on the floor

| Simo0 a răspuns:

Aş face aceste schimbări:

1.Să fie câte un expert la fiecare categorie care să se ocupe de întrebări şi să dea răspunsuri.
2.Să nu mai fie acceptate întrebările puse de copii retardaţi.
3.Să nu mai fie reclame pe TPU.
4.Comicurile să fie puse la,, Comics,, dar, nu toate mâzgâliturile.
5.Suspendarea celor care cerşesc fundiţe şi mai fac şi ochi de căţeluş.
6.Suspendarea celor care sunt sau scriu ca nişte analfabeţi.
7.Să nu pună toată lumea întrebări inutile gen:,,Ce faci?,,,, Cum te cheamă?,,,, Când te-ai născut?,,. Unii oameni au cu adevărat nevoie de ajutor.
Şi multe altele! Sunt prea mulţi miştocari care se cred interesanţi că pun o întrebare tâmpită care doar încurcă.

| Bogdan009 a răspuns:

Pai in primul rand as angasa vreo 5-10 oameni de incredere si i-as punde sa scoata tori user-i care pun intrebari stupide de exemplu- tu ce faci?, de cand nu ai mai facut sex?, cum e afara acum. Si daca ar face o incalcare a regulilor la a doua evertizare i-as sterge contul
Intr-un cunvat as vi foarte sever cu or cine da la ultimul pana la priml rang!

| UPSsss a răspuns:

Buna,eu as pune un admin pe chat ca uneori e dezastru, in rest pot zice ca e ok

| amykool a răspuns:

Nimic e bun asa cum este.Mie imi place cel putin.Tie nu?

| NOname explică (pentru amykool):

Ba da, Amykool, dar mereu e loc de mai bine. Cred că unele îmbunătățiri se mai pot face.

Răspuns utilizator avertizat
| Lisadream a răspuns:

Am incercat sa trimit un mesaj unui user si mi s-a spus ca nu sunt membru senior pentru a face acest lucru. Nu vad rostul la aceasta regula. De ce trebuie limitata comunicarea? stiu ca as fi putut sa trimit un mesaj acolo unde userul a postat o intrebare, dar nu vroiam sa fie citit de ceilalti.
Sunt prea multe intrebari legate de teme. Cand vreau sa raspund trebuie sa merg cateva pagini in urma ca sa gasesc niste intrebari serioase. Caut sa ofer o parere, un sfat acelora care intr-adevar au nevoie.

| KiraVonHell a răspuns:

Eu daca as fi administratorul as mai pune o categori:bancuri(in cate lumea sa puna intrebari de genul: spuneti-mi si mie niste bancuri, as pune niste moderatori care sa ''pazeasca'' categoriile de toti aia care nu stiu sa vorbeasca frumos si isi bat joc de noi, as mai pune experti TPU care chiar merita sa fie experti.(dar nu am attia bani sa intretin site-ul asa ca nu o sa fiu niciodata administrator)Sa aveti o zi plina de zambete.papa

| puidetigan a răspuns:

Nu a-si schimba nimic.

| Ady05 a răspuns:

Sa nu mai existe user junior cum ca ar trebui sa ai 100 de rs aprobate

| DidyyDyana a răspuns:

Pai.pentru inceput as schimba totul dar mai ales conturile...intrii in cont doar cu email-ul si cu varsta.varsta minima sub 8 ani inclusiv 8 ani!

| NumePublicAnonim a răspuns:

Tot,dar nimic

| LAYILA a răspuns:

Faza cu seniori, juniori etc

| TheShade a răspuns:

As sterge contul utilizatorilor care pun numai intrebari stupide

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil as implementa un sistem de crescut in rank in locul junior-senior, ceva de genu 10 raspunsuri faci lvl 1 alte 20 raspunsuri lvl 2 (lvl100=10.000 raspunsuri -+ se alege prin votare) si fiecare cand pune o intrebare sa aleaga lvl minim al userilor pentru a putea raspunde intrebarii lor asa ai siguranta ca nu iti raspunde orice noob happy la fiecare 20(-+ se alege prin votare) raspunsuri castigatoare intr-o anumita categorie userul sa fie recompensat cu o medalie care sa aiba legatura cu,categoria specifica (religie= o cruce, tehnologie=un pc sau cv de genu) si mai multe atentionari care au si consecinte in vederea gramaticii, si continutului obscen ma rog pe mine personal nu ma deranjeaza cateva greseli daca totusi inteleg ce a scris si un sistem de donatie pentru TPU (in caz de criza se implementeaza un mod de plata sa iti incarci contul cu 1euro si sa ai dreptul la 10 intrebari 10 centi intrebarea) raspunsurile sunt gratis, cred ca as avea ce face laughing

| NOname explică (pentru anonim_4396):

L0N3R, după părerea mea, vechimea utilizatorului şi numărul de raspunsunsuri date de el nu se află în legătură directă cu valoarea lui (calitatea răspunsurilor). Unu' abia ajuns pe site îţi poate da un răspuns de pici pe spate. De ce să vrei să-l blochezi? Sau dacă eşti nou, nu poţi să fii inteligent, serios? De unde e aceasta prejudecată?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Tocmai asta este, o parerea ca si a ta...prejudecata? incercam doar sa ajut dar presupun ca ar fi trebuit sa stau in banca mea linistit...eu am considerat ca ar fi ok ca fiecare sa isi castige anumite drepturi si un rank anume si ar fi fost mult mai interesant asa(game-like),mai multi useri activi, dar fiecare cu, conceptul lui acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As interzice unele intrebari...si unele raspunsuri... "e" multi anagramati pe aici si multi care nu stiu sa se exprime.

| ade1997 a răspuns:

Nu as schimba nimic e frumos asa cum e! :X big grin happy

| lenser a răspuns:

Totul! pe acest site se discuta ce vor ei nicidecum ce vrei tu.totul este o cacealma