| TPU.ro a întrebat:

Pe cine propui pentru titlul de Utilizatorul Anului pe TPU? Poti numi pe oricine care intruneste conditia ca in ultimul an sa fi avut cel putin pe o perioada de 6 luni minim 20 de raspunsuri pe luna.

597 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Mda..., am citit pana acum toate propunerile. Unele mi s-au parut de-a dreptul amuzante, altele fara sens, dar ce sa faci? ''traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul''. Sunt si vreo 2-3 propuneri inteligente (ma refer aici la useri diferiti).

Singura persoana cu adevarat serioasa mi se pare NOname. Nu ajunge sa umpli un singur topic daca nu te pricepi la nimic altceva. Tote persoanele numite mai sus (exceptie facand ÉrotiqueConseils si NOname) sau nu au nici o treaba cu Fair-playul sau sunt depasite de situatiile pe care nu le stapanesc (orice iese din cercul de specializare) ori parerea mea este ca userul anului trebuie sa fie inteligent si ''multilateral dezvoltat'' asa cum zicea ''impuscatu''.
Asta nu inseamna ca nu le port un deosebit respect anumitor useri care isi cunosc foarte bine meseria. Sunt foarte buni ca experti TPU si sper sa continuie ca si pana acum.

Asadar propunerea mea este: NOname, care este de fapt propunerea fireasca si trebuie sa-si continuie mandatul. O seara buna tuturor.

| IMC90 a răspuns (pentru IMC90):

Pentru cei care m-ati stupidizat la greu, puteti sa treceti pe la mine sa va dau pachetul cu carne si apoi sa va raportati singuri pentru abuz... Asta ca sa nu o fac eu (fiindca sincer sa fiu imi este si lene).

Pofta buna!

| caractere a răspuns (pentru IMC90):

Eu te-am votat cu stupid(poate unul din mai multi, nu conteaza). Si?! Consider parerea si propunerea ta stupida. Ce nu ai inteles?!
Cat priveste " frigiderul umplut" considera ca insulta ta la adresa noastra(sau cel putin a mea), ti-am evaluat-o cu Stupid. De ce?! Fiindca meriti! Cu prisosinta!
Stii vorba aia cu fudulu`?!

| IMC90 a răspuns (pentru caractere):

Se zice ''săru' mâna pentru masă''.

| IMC90 a răspuns:

Din raspunsurile tale deduc ca ai o problema cu capul. Mda... sa speram ca nu este nimic banal.

| IMC90 a răspuns:

In mod normal ti-as zice cateva asa incat si parintilor tai sa le fie rusine ca s-au nascut. Dar, din respect pentru echipa TPU care face totul sa limiteze injuriile si scandalurile, ma voi abtine.

''Kronerstadt'' nu pupa dosuri? Asta este duma zilei... Eu nu am stat sa-i explic faptul ca este un ipocrit, fiindca oricum il depaseau explicatiile mele. Nu vreau nici sa pronunt numele userului a carui dos este lustruit constant fiindca nu ma intereseaza (spre deosebire de altii nu prea imi place sa fac pe justitiarul). Dar, in momentul in care vad cu ochii mei niste abuzuri nu pot sa nu ma sesizez. Din partea mea veti primi pachete cu carne pana o sa va iasa pe nas (fie ca vreti sau ca nu vreti). Asa trebuiesc tratati ''spartanii'' de pe TPU.

| alexeanca a răspuns (pentru IMC90):

Cred ca mamica ta e mandra de felul in care ni te adresezi pe TPU!
Asta iti dovedeste verticalitatea cu care te lauzi, nu?
Vezi? Asta e si cauza pentru care nu poti face pe justitiarul.Ai avea nevoie de sustinere cervicala serioasa, iar in cazul vertebrelor deja lezate corectarea e extrem de dureroasa.
Pachetele de carne iti vor fi returnate pana vei face indigestie! Numai bine!
Echipa TPU a primit si ea cateva pachete de la tine? In semn de respect ca se straduiesc sa eradice balamucul pe care tu il provoci! Sa-ti fie rusine!

| FucktheSystem a răspuns:

De ce sunt eu sigură că voturile de aici oricum sunt nesemnificative și o să alegeți pe cine vreți voi oricum? Adică, nu cred, sunt aproape sigură.

| FucktheSystem a răspuns:

Am văzut că se primesc stupizi dacă votezi cu Woodenpints așa că votez și eu cu el, deși am precizat mai sus că oricum n-ar conta, nici dacă ar avea cele mai multe voturi n-ar lăsa-o inima pe cristina să dea titlul de userul anului în mâinile unui așa user „devotat".
În rest mai ma o propunere, îl vreau pe Urzi23 userul anului la categoria Religie, o merită omul, face mai mult trafic sietului ca NOname și Ioandelasal la un loc, măcar o distincție cât de mică să-i dați ( în categoria asta ar mai intra și Mitch, Rapunzell și încă vreo doi-trei).
În rest mi-ar mai plăcea Erotique să fie userul anului, adică e singura de pe site care chiar dă răspunsuri folositoare dar are și un umor genial, restul sunt prea serioși, prea „Bună, papa", prea oficiali să fie userul anului.
Edit: Și am mai uitat pe cineva ardnaxur1961, după părerea mea e cel mai inteligent user.

| Paulla a răspuns:

O propun pe ÉrotiqueConseils. Are răspunsuri folositoare, inteligente şi bine argumentate.

| Vizitiul a răspuns:

Daca-l votez pe Ioandelasal, mi se vor da mai multe voturi inteligente decat stupide. Daca o votez pe sexygagica (sau cum o chema), mi se vor da stupizi la greu (nu ca mi-ar pasa). Nu mai poate avea omul o parere in tara asta, ca imediat este asediat de catre ceilalti, ca vezi doamne nu este de aceeasi parere cu ei. Uite cum facem: o nominalizez pe sexygagica pentru titlul de user al anului, dar pentru mine, indiferent daca se concretizeaza sau nu, Ioandelasal, ocupa loc fruntas.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Eu aș propune-o pe @greece12.
O seară cu zâmbet să aveți!

| petruclaudiu78 a răspuns:

Era chiar imposibil sa nu dati inca o data cu bata in balta, nu-i asa?
Trec peste intrebarea daca este sau nu necesar acest titlu ("Utilizatorul Anului pe TPU").
Trec peste cat este (sau nu) de reprezentativa alegerea "utilizatorului anului", avand in vedere ca nu se inghesuie lumea la propuneri, probabil nici la vot (oare unde sunt cei 285.595 de utilizatori pe care ii afisati?).
Trec peste faptul ca e destul de ciudat sa faci astfel de alegeri in luna noiembrie, adica cu o luna si ceva inainte de sfarsitul anului, cand normal era ca acest lucru sa se intample la inceputul anului urmator.
Trec peste multe alte lucruri, inclusiv referitoare la unele nume din lista propusa.
Totusi... De cata lipsa de profesionalism si seriozitate puteti da dovada (inca o data), schimband regulile "jocului" (acest proces de votare este chiar un joc, pana la urma) pe parcurs, ba chiar fara sa precizati acest lucru?
Ati decis sa eliminati din lista finala pe @Noname si @Brigaela, desi ambele au fost propuse de numerosi utilizatori (ca proportie din totalul propunerilor, ma refer, ca numerosi nu sunt nici daca ii iei in calcul pe toti care au propus, indiferent de alegerea lor), probabil pentru "vina" de a mai fi fost si in trecut in postura de a fi obtinut acest titlu.
Cu alte cuvinte, in conceptia voastra, X nu poate fi cel mai bun in 2011, pentru ca a fost deja cel mai bun in 2009 sau 2010. Sunteti geniali!
Va urez succes si sa aveti parte de "utilizatorul anului" pe care il meritati!
Site-ul pe care il meritati il aveti deja.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Votul meu merge pentru Ioandelasal

| Girl a răspuns (pentru Brigaela):

Eu o votez pe Dna Brigaela! Este singura experimentata intr-un domeniu,si chiar a fost mereu o adevarata doamna, si a raspuns la toata intrebarile la care a stiut, si la mesaje personale. Sper sa fie ea

| Bibuşca a răspuns:

Dragilor de ce mai votati persoane care au fost deja Userul Anului? Dar eu il votez pe NeluL este o persoana foarte activa si da raspunsuri foarte folositoare. Cred ca ar merita aceasta functie!

| MenInShadow a răspuns:

Nu vreau explicatii puri si simplu o votez pe NOname. Atat am avut si eu de spuswinking
Baftawinking

| alexeanca a răspuns:

Mda! Tot ce i se adreseaza lui mister ICM90 e raportat.Lui si zanei bune.
Dar ce ne adreseaza el noua"kilogramele de carne" trimise nu sunt luate in considerare.
O sa i le returnez pana cand sper ca va face indigestie!
Ce treaba buna face TPU-ul! Sunt de admirat, nu alta!
Sa nu mi se mai raporteze din nou raspunsul ca irelevant ii nominalizez la titlul de userul anului pe urmatorii:Ioandelasal, kronstadter si kongeriket! Am inteles ca putem nominaliza cat mai multi!

| kongeriket a răspuns (pentru alexeanca):

La oricine m-aș fi așteptat la nominalizare dar la tine sigur nu.
Mulțumesc frumos big grin.

| alexeanca a răspuns (pentru kongeriket):

De ce sa nu te astepti?
Chiar si cand ne certam am spus ca esti un tip inteligent!
Vazand penibilitatea scandalurilor actuale aproape ca mi-e dor de o cearta inteligenta cu tine! big grin
Iti vizitez uneori blogul si-mi place! Vizavi de "Politia Morala la liceul din Suceava",azi la stirile locale din orasul meu,un director de Colegiu Tehnic se dadea de ceasul mortii ca langa institutia lui functioneaza nestingherit de ani buni un sex-shop! laughing
Si a trimis adresa catre inspectoratul local si chiar minister, sa inchida dom'le sex-shopul ca poate le vin "pustilor" idei.
Ma gandeam ca faza asta este ca bancul ala cu tara arde si baba se piaptana! Scoala aia sta sa cada pe ei si in loc sa o puna pe picioare s-au impiedicat de sex-shopul de peste drum, care functioneaza asa cum am mai spus de ani buni acolo.
laughing Faza zilei a fost ca multi dintre elevii intervievati nici nu stiau de existenta magazinului respectiv iar acum erau bucurosi ca aflasera laughing
Dar vorba aia"ca la noi la nimeni"!

| Ramonaaaa a răspuns:

Ioandelasal happy.

| caractere a răspuns:

@TPU
Facem lista?!hee hee
Din enuntul intrebarii se deduce ca trebuie propus un singur utilizator(de catre fiecare).

| caractere a răspuns:

Indiscutabil propunerea mea pentru Utilizatorul Anului este Ioandelasal.

Avand in vedere ca @TPU nu mi-a raspuns la intrebare/solicitare, si nu m-a luminat daca este vorba de o singura propunere/fiecare user - sau mai multi/fiecare user, nominalizez(pe langa Ioandelasal pe care deja l-am propus mai sus) si pe urmatorii:
- Nelul
- ErotiqueConseils

| Négatif a răspuns:

O propun pe NOname, fiindcă văd că în fiecare zii dă răspunsuri folositoare şi se pare că s-a dedicat acestui site.
Îţi urez mult succes.

| Hombre a răspuns:

Ma propun pe mine, romani va ordon treceti...pardon, votati-ma.

| Hombre a răspuns:

Eu cand aud de Kron (Mein Fuhrer) vad numai sprituri.

| Maariiaa a răspuns:

Votez pentru Ioandelasal. Este foarte activ, are niște răspunsuri foarte bune și în număr mare.

| Anonymus314 a răspuns:

NoName,Brigaela si Ioandelasal

| MâţulMov a răspuns:

Eu o veotez pe NOname prei seriozitatea de care a dat dovada si de gandirea bine pusa la punct, nu ca alti copii de 7, 8 ani.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Personal, consider că ErotiqueConseils merită titlul. Din punctul meu de vedere, are cele mai inteligibile şi folositoare răspunsuri.

| Borgir a răspuns:

De departe Ioandelasal merita acest titlu. Cred ca el si Brigaela sunt singurii de pe site care sunt cu adevarat experti intr-un domeniu si aici au respectat regulile si sunt doar pentru a fi de ajutor.
Sper din tot sufletul ca in acest an sa fiti verticali si sa tineti cont de adevarata valoare a utilizatorilor si nu de voturile pustanilor sau a celor " cu o mie de conturi ".
Cu gandul ca poate intr-o zi am sa imi fac un alt cont si cu o umbra de speranta ca nu o sa mai incurajati prostia si linguselile, aceeasi nesuferit Lora.

| alinuu_5268 a răspuns (pentru Borgir):

Ai dreptate! de departe Ioandelasal merita acest titlu!

| JeSa a răspuns:

Ciao,

Redau ce-am scris aici: http://www.TPU.ro/blog/?p=2538
''JeSsYkA Says:
November 14th, 2011 at 11:01 pm

Draga mea Alexandra,

Pe ‘stimatul’ Iondelasal, il propun.

Omul are niste principii si-un fundament moral solid. Pe care il apreciez din toata inima mea!

Numai bine.''

Deci, pe Ioandelasal, il propun. :-)

| Damasc a răspuns:

Stii vorba aia mai populara ea si anume 'vorbesti in dodii', no...cam asta faci tu. Oricum, odata ce esti 'atacat' in permanenta prin vorbe urate pentru faptul ca ai o judecata mult mai clara fata de foarte multi altii, mi se pare normal sa iti pierzi si rabdarea pana la urma raspunzand cu aceeasi moneda.Are Badea o vorba...de fapt mai multe laughing ceva gen " nu mai pot cu prostii!" treaba asta mi-o repet deseori cand intru pe TPU.Nu intelege gresit,nu fac vreo aluzie la tine sau altceva, vorbesc la modul general, bafta.

| BebeStrumf a răspuns:

Xoxo pe @ioandelasal pentru ca indeplineste conditiile site'ului.E ca o manusa pentru acest site! Numai bun!

| ZoeyMe a răspuns:

NeluL

| Chris a răspuns:

Eu o propun pe @ÉrotiqueConseils pentru Utilizatorul Anului, pentru ca raspunsurile sale sunt foarte bine conturate, exprimarea ei este clara, lejera, impecabila, iar seriozitatea sa se imbina perfect cu umorul.

| porumbitza a răspuns:

NoName-sigur