| Roberto85 a întrebat:

Salutare.
Am de vreo 4-5 ani stări de anxietate-atacuri de panică în comunitate.
Iar de multe ori în momentele astea deduc ca zâmbesc involuntar.
Stiti cumva vreun tratament sau ați pățit vreunul simptomele astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AleAle12 a răspuns:

Bună, recomandarea mea este să mergi la un medic psiholog, anxietatea se poate manifesta în foarte multe moduri, debutează foarte "silențios" unde își face simțită prezența finuț, ca mai apoi pe parcurs să apară sub forme agresive (eu personal ajunsesem să nu ies din casă cu săptămânile, să am vărsături și stări de greață non- stop, cea mai mare frică fiind să nu ajung să vărs în public).
Sper să conștientizezi situația și să o iei din pripă, este mult mai ușoară vindecarea!