| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg de ce trebuie sa mergem la scoala daca : MATEMATICA=exista calculator ROMANA=o stim deja MUZICA=este pe youtube FRANCEZA SI ENGLEZA=google translate SPORT=ne plimbam mereu GEOGRAFIE=iti cumperi GPS ISTORIE=sunt morti toti,o pierdere de timp... Civica=Avem destule prosti in cap nu ne mai trebuie si altele Imi poate spune si mi-e cineva de ce mergem ? rolling on the floor

22 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Să iți asiguri un viitor poate? *sarcasm*

| PotcaPădurii a răspuns:

Altu' care ia tampenii de pe faicebuci.
Calculatorul poti sa ti-l bagi in fund daca habar n-ai sa rezolvi o problema. Google Translate e prost de duduie(totusi merge cat de cat din engleza in franceza si invers).Pe youtube sunt si parasute ****e de soarta care s-au gandit ca daca fac putin striptease si o mai si sug un pic ajung vedete mondiale. Si muzica nu inseamna numai cantece, mai avem si partea teoretica.
La romana, degeaba se spune ca o stim cand jumatate de site e agramat. Si partea cu literatura, aia reprezinta cultura ta generala. Si-ti mai dezvolta un pic bibilica.
Aham, va plimbati mereu pe Sims, poate. Si sportul nu inseamna plimbare de la autobuz pana acasa.
Si GPS-ul iti spune a cui capitala este Sarajevo? Si impreuna cu istoria, cle doua materii iti mai cresc un pic cultura generala(O sa ma intreb de ce ai nevoie de ea. Ca sa nu ramai prostul targului.) Civica, n-am facut deci(ma rog, prin clasa a IV-a, dar...)

| Ţepeşu a răspuns (pentru PotcaPădurii):

Se face în clasa a 7a şi a 8a.

| PotcaPădurii a răspuns (pentru Ţepeşu):

Stiam asta.

| Moshu232 a răspuns (pentru PotcaPădurii):

Pierdere de timp sa scrii toate astea big grin

| GhostStar a răspuns (pentru PotcaPădurii):

Ce-i ala sims?

| PotcaPădurii a răspuns (pentru GhostStar):

O tampenie de joc.

| Ţepeşu a răspuns:

Bun, şi la geometrie ce te faci? Că nu poţi să înveţi aritmetica de la 1-2 toată viaţa.

| CautNume a răspuns:

Degeaba.

| CautNume a răspuns:

Ca tot tampenia asta e veche si n-ai scris-o tu, spune-mi ce faci cu Biologia?

| Nuvăsufăr a răspuns:

Lasă că bine faci, are nevoie ţara şi de sclavi muncitori ca tine.
happy

| GhostStar a răspuns:

Daca tu imi traduci ceva bine pe google iti dau premiu...@Le3yla am numai 9, 10 la scoala si nu am deschis caietul de clasa deloc acasa...

| JamilaGizeh a răspuns (pentru GhostStar):

Ma refeream la sistemul de invatamant din Romania...

| GhostStar a răspuns (pentru JamilaGizeh):

Cand gardianul suna cu 5 minute mai devreme de intrare si cu 5 mai tarziu de iesire, crede-ma ca nu iti mai pasa de sistem...

| JamilaGizeh a răspuns (pentru GhostStar):

laughing ce clasa esti?

| GhostStar a răspuns (pentru JamilaGizeh):

A 6-a, dar toata scoala pateste asta

| NothingToEat a răspuns:

Cam fumata faza
P.S:daca urmezi ceea ce ai scris tu acolo vei ajunge un aurolac

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Hm...daca toata lumea ar face scoli si facultati, muncitori necalificati cine ar mai fi?

| Wehrmacht a răspuns:

Ai dreptate dar nu in totalitate.
religia,desenul,muzica, franceza, sport etc ar trebui sa fie optionale(poate deja sunt... nu-s sigur). Romana,,, nu o sa stai sa analizezi o propozitie in timp ce vorbesti niciodata.Matematica,informatica...daca nu ar fi astea nu ai avea PC cu care sa rezolvi calcule,nu ai avea translate care sa te ajute la franceza,engleza, nu ai avea GPS, nu ai avea YouTube pentru muzica.
Chimia ar trebui sa fie si asta optionala.Ne baga chimia pe gat la scoala si dupa aia "fac legea mai dura"(in loc sa incerce sa o aplice) cand vine un tacanit cu o bomba facuta acasa.Nu zic ca te invata la scoala cum sa faci asa ceva dar iti formezi o idee si daca vrei mai poti invata putin si poti sa faci asta.

| epurel a răspuns:

Mă abţin de la comentarii inutile.

| JamilaGizeh a răspuns:

Copiii se duc la scoala pentru a fi transormati in roboti, se pune accent pe memorarea unui numar cat mai mare de lectii, numere, date…si repetarea lor pentru o nota cat mai buna…. Unii se gasesc sa spuna pai "normal ca iau note mari la scoala … ca invat". Nu! iei note ca tocesti cartea o seara, retii pentru a 2-a zi, ai luat nota, esti multumit si dupa uiti tot ce ai invatat si nu te alegi cu nimic……

| ŞerbetdeLămâie a răspuns:

Ai noroc ca ai pus intrebarea asta la T/A, ca daca o puneai la Ed&Cultura generala ma bucuram ca exista si altii mai prosti decat mine.