| Adinutzzaa a întrebat:

Bună ziua! Voi zbura cu compania Wizz air cu bagaj de mana. Întrebarea mea este următoarea: lichidele trebuie sa fie în recipiente de 100 ml. De exemplu fondul de ten are 30 de ml, trebuie transpus în alt recipient sau se poate pune în bagaj așa cum este el (am eu este un bb cream, nu este în sticlă).
Dacă mai aveți sfaturi/intamplari legate de lichidele cu bagajul de mana, va rog sa mi le împărtășiți!
Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fondul de ten ți se pare că e lichid?

| Adinutzzaa explică (pentru darrio2007):

Da, este considerat lichid.

| Violleta2022 a răspuns:

Pune-l in bagajul de cala, ca nu ai nevoie de fond de ten pe avion, doar te machezi acasa sau nu te machezi deloc, daca este o calatorie foarte lunga.

| ioana748 a răspuns:

Per total trebuie sa fie 100 ml.
Exista niste pungute mici la aeroport sau le poti pune de acasa Intr o punguta de sandwichuri. Fond de ten, ruj, parfumel, crema, etc.
Pot ramane in recipientele initiale.

| Adinutzzaa explică (pentru ioana748):

Adică toate adunate, cu fond de ten, parfum, deodorant să fie 100 ml? Împreună? Nu fiecare până în 100 ml și împreună să nu depășească 1l?

| ioana748 a răspuns (pentru Adinutzzaa):

Da,per total 100 ml. Restul le arunca direct in cosul de gunoi.

| LisaJulie a răspuns:

Pentru fond de ten îți trebuie recipient special! Încearcă sa cauți o punga speciala pentru asta

| Adinutzzaa explică (pentru LisaJulie):

Adică pot lăsa fondul de ten în recipientul lui original și să îl pun într-o pungă din aceea 20x20 parcă era pe site?