| XxMariaElenaXx a întrebat:

Salutare!

Unde se pot vinde ticketele de vacanta si ce preturi mai sunt acum?

Am 1000 de lei tickete de vacanta, ma gandeam daca as putea sa le vand cu 700-800 lei cash? Sau mai putin?

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| AleAle12 a răspuns:

La mine în județ știu că era un magazin unde îți puteai cumpăra alimente, dero și multe altele în schimbul cotravalorii tichetelor!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tichetele de vacanta nu se vand. Pentru ca sunt nominale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicaieri ca nu le poate folosi decat titularul

| mihai69 a răspuns:

Legal, nu poți.

| Hyperion7 a răspuns:

E legal așa ceva?

| XxMariaElenaXx explică (pentru Hyperion7):

Stiu ca multe persoane fac asta, nu am facut-o niciodata, de aceea intreb happy este convenabil pentru ambele parti. Cei de sus (pers politice) fac mult mai multe ilegalitati ce ne afecteaza in mod direct decat cele mici pe care le-am putea face noi pentru a ne ajuta... de ei de ce nu spune nimeni nimic :/

| Hyperion7 a răspuns (pentru XxMariaElenaXx):

Știi cum se spune,la cel sarac, nici boii nu ii trag.
Nu știu ce să zic, ai putea incerca, dar mi-e sa nu dai gres nerd

| darrio2007 a răspuns (pentru XxMariaElenaXx):

Nu e convenabil pentru cei care le cumpara. Sunt nominale, daca stii ce inseamna asta.

| mODIN a răspuns:

Eventual poti tu sa te intelegi cu cineva cunoscut sa-i platesti cazarea undeva, dar a "vinde" astea se pune ca frauda si este foart ilegal, deci nu recomand laughing