| Andreyutza123 a întrebat:

De curand mi-am cumparat o revista in care scria cum pot sa ajut planeta, si, am vazut la un punct unde scria sa reciclez. M-am gandit un pic cate hartii si reviste vechi am prin casa si le-am adunat la un loc.Ca sa vezi! Am o gramada! Si chiar mi-as dori sa salvez cativa copaci si... ei bine nu stiu unde sa le pot depozita deoarece in containerele acelea speciale nu prea am incredere(am vazut aruncate la sticla hartie si menajere si vice-versa). Va rog frumos sa imi dati daca se poate niste locuri in care se poate depozita sigur hartia pentru reciclare. Dau fundita!happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La scoli, la o tipografie, intreaba la primarie;-)
nu te lua dypa cei care sciur sa renunti
trebuie sa avem principii
inceputul e mai greu, dar daca nimeni nu incepe, bineinteles ca nu se va schimba mentalitatea celor care sunt indiferenti sau contra ce e mai greu de facut
felicitari pentru idee

2 răspunsuri:
| qtheodora a răspuns:

La noi la scoala aproape in fiecare luna se aduna hartie... poate se aduna si la voi dar nu stii intreaba pe cineva.

| baiatuucupizzza a răspuns:

De obicei sunt oamanei care stau pe drumuri cu reciclarea dar acum nu prea mai is nu are rost sa faci nimic doar asa e tara noastra mai bine punele pe foc nu te mai strofoca atat scrie pe ele ca ciorne