| Iuliausurelu a întrebat:

1)Sunteti de acord cu modul in care este guvernata tara?
2)Cu ce sunteti de acord si cu ce nu sunteti de acord?
3)Ce ati propune?

Răspuns Câştigător
| T4zu a răspuns:

Stim deja ca nimeni nu este de acord cu modul in care este guvernata tara.
Exista solutii sa se indrepte, dar din pacate nu vor fi folosite niciodata.
Poate pare amuzant ce zic, dar singura modalitate prin care sa faci sa functioneze totul ok este sa creezi un site, vizibil pentru toti romanii, cu intrare prin cnp in care sa afiseze fiecare leu din bugetul tari si unde se duc ei. Pe acel site sa votam noi unde sa mearga un procent mai mare din bani, iar institutia (sistemul) care face mai multe progrese sa beneficieze de un plus la "leafa", iar celelalte un salariu normal ( cel mult 2000 lei/persoana), asa ar fi mereu concurenta si bataie pentru ceva bun. Eu daca a-si avea putere, asta ar fi un lucru din lista mea care l-as aplica.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Aș propune executarea clasei politice. Nimic nu este bine, totul se distruge nu se îmbunătățește.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cu nimic nu suntem de acord. Propunem sa aruncam FMI si BM in aer, si inca cativa care-i stiu eu.