| PsychoDLight a întrebat:

A fost cineva in strainatate cu bursa Erasmus? M-ar interesa sa plec la Salonic in Grecia si as dori sa stiu ceva detalii in legatura cu partea financiara.

1 răspuns:
| Paula007 a răspuns:

Am fost acum un an, vara, in grecia.in salonic. dar nu cu bursa, ci la rude. nu stiu ce detalii vrei tu legat de partea financiara, dar eu am plecat cu autocarele de la lilian express. cred ca pretul a fost de 120 euro dus-intors thinking a plecat din iasi, a trecut prin fcs apoi bucuresti, la sediul lilian tour si apoi la vama-Bulgaria ( vreo 10 h de mers cu 1 sg popas ) -grecia (in vreo 2 ore maxim de la granita ajungi in salonic ). calatoria per total a durat cam 16 h dus. cand m-am intors a durat 20h datorita popasurilor prelungite... dar a fost ok.

sper ca ti va fi de folos