| anonim_4396 a întrebat:

A saptea e cea mai grea clasa de la gimnaziu?

Răspuns Câştigător
| Adeeeee a răspuns:

Pfffff...ideea nu e cat de usoara sau grea e, ci cat de importanta e. Adica clasa a 8`a depinde foartee mult de ceea ce faci intr`a 7`a si mai ales la romana si la mate (unde o sa dai si examen). Nu e o clasa foartee grea, e chiar usoara daca stii pe ce sa te axezi si daca ai grija sa ramai cu ceva informatii din toate materiile (mai ales chimie laughing). Chimia e usoara intr`a 7`a ca e la inceput, iar intr`a 8`a se completeaza notiunile invatate, asa ca nu trebuie sa-ti faci problemee`winking. Acum depinde si de profesorii de la clasa: daca te intelegi bine cu marea majoritate e de bine, in caz contrar trebuie sa ai grija, pentru ca asta te va face sa crezi ca materia pe care o preda reapectivul/ respectiva e grea. Oricum o sa te distrezi si iti garantez ca daca inveti notiunile de baza, intr`a 8`a nu o sa ai problemewinking.

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da,clasa a 7a e cea mai grea din generală. Chimia e o materie dificilă[bine, în a 7a nu e foarte dificilă] şi la mate înveţi multe lucruri noi şi naşpa.Anul ăsta probabil vei avea note puţin mai mici decât până acum.

| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Salut,nu e clasa grea...te descurci tu daca ai putina bunavointa si inveti, eu am terminat clasa a 7-a cu media 8.91 (parca) si n'am invatat deloc, greu e poate cu chimia daca ai profa dificila si habar n'ai...totusi eu in a 7-a am scazut foarte mult din clasa a 6-a (9.46),pana si in a 8-a am ajuns la 9

| CGAlexandra a răspuns:

Noua profii in a7a ne ziceau ca daca vom trece clasa, automat in a8a ne va fi usor, si nu vom avea problemehappyEste multa materie noua, pe care insa o vei repeta in a8a(cu ceva adaugari). Ideea e sa inveti si nu ti se va parea greatongue

| anonima20 a răspuns:

Nu pot sa zic chiar ca e cea mai grea.dar oricum trebuie sa inveti bine sh o sa ti se para foarte usoara...eu am terminat cu 9, 26. :p.succespuppy dog eyes

| Georgiana_5221 a răspuns:

Si eu intru in clasa a-7-a dar eu cred ca cea mai grea este a-8-a

| mariuca16 a răspuns:

Nu e cea mai grea dar e cea mai importantahappy Trebuie sa fii foarte atent pentru ca daca nu esti atent in a 7-a si nu stii nimic.in a 8a degeaba te mai duci pentru ca intr-a 8 se dezvolta ideile dintr-a 7-ahappysper ca te-am lamurithappyBafta.:p