| cat212 a întrebat:

A vazut careva serialul American Horror Story? Imi spuneti si mie e extrem de horror? Adica pot sa ma uit noaptea si d-astea? Si aaaah sunt fete desfigurate sau ciudati de aia cu fete extrem de ciudate? Please raspunsss! Funditaaaa big grin

Răspuns Câştigător
| Comandorul a răspuns:

Este horror, dar nu in sensul acela, cu zombi mancatori de creier. Este mai degraba un horror psihologic, care iti poate ajunge in oase. Nu are importanta daca te uiti ziua sau noaptea, caci serialul nu este construit pe modelul filmelor asiatice, in care momentele cheie sunt acelea cand sare in fata ecranului o creatura. Aici, esenta sta in atmosfera sumbra, in personajele sinistre si nu in cele din urma in actiunea semi-alerta, piperata de mistere.

Il recomand, este ceva diferit si chiar trezeste anumite intrebari filosofice.

1 răspuns:
| Energy_Glory_1985 a răspuns:

Stai linistit. Nu e chiar horror. Nu o sa te sperie prea tare.