| deeutzy a întrebat:

Acum 2 zile mama a aflat de toate notele proaste pe care le am adica doar doua... un 6 si un 7 dar la ea astea sunt note proaste si mi-a luat telefonul. apoi cea mai buna prietena s-a suparat p mine ca i-am promis ca o sun si nu am avut cu ce ca mama mi-a luat telu... dupa aceea toti prietenii sau indepartat de mine din cauza ca nu mai ieseam pe afara ca nu aveam voie iar acum stau singura, ma plimb singura si nu mai am prieteni din cauza mamei! ce pot face?

9 răspunsuri:
| leonardo a răspuns:

Poti sa nu mai iei 6 si 7

| Muflă a răspuns:

Dacă sunt atât de proști și nu înțeleg că ai fost pedepsită, nu stăteai în casă că așa ți-a venit ție... caută-ți alți prieteni. De data asta cu materie cenușie.

| sceptic a răspuns:

Explica-i mamei, fa-o sa inteleaga ca asa nu te ajuta cu nimic.

| Larette a răspuns:

Dooamne, daca 6 si 7 sunt note proaste. Spunele prietenilor tai cauza si poate vor intelege, daca nu. nu iti sunt prieteni adevarati.winking

| adrian062 a răspuns:

You're kidding right?laughing

| Pisicuța a răspuns:

Poti sa-i explici mamei tale intr-un mod cat mai de-nteles pentru ea.Si pentru mama alea sunt note proaste, deci iti dai seama cat e de stresant pentru mine cu scoala, mai ales ca are pretentii sa particip la toate concursurile, olimpiadele, etc rolling eyes. Sau incearca sa le explici prietenilor situatia pe mess sau la scoala, pana la urma sigur vor intelege, daca iti sunt prieteni adevarati.

| axeman19 a răspuns:

Le spui la prieteni ce s-a intamplat iti ceri scuze de la mama ta si incerci sa iei un 10 sau 2 de 10 ca sa fie impacata tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iti faci alti prieteni si sanu mai ei 6 si 7 ci doar 10 pe linie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci pana la urma esti o mica jigodie care nu pune mana pe carte are probleme, dar e nevinovata, toata lumea e vinovata, da tu esti un ingeras, care se mai razbuna si pe fratele ei. puiule toate cele sunt consecintele faptului ca ai note proaste nu din vina mamei tale.ai noroc ca nu sunt eu fratele tau mai mare; ca eu am un principiu; nu stii? te invat, nu poti te ajut.nu vrei? te oblig mai puiule.si as avea si metode.