| MeGustaaaaa a întrebat:

Acum 20 de minute m`am epilat pe picioare si am observat ca mi-au aparut ceva bubite mici. Ce sa fac? Cum scap de ele? Ce inseamna? Cand imi va creste iar par pe picioare?

3 răspunsuri:
| Andreea028131 a răspuns:

Astea iti vor trece de la sine. Maine dimineata nu vei mai avea nimic. Nu cred ca poti scapa de ele. Nu te ingrijora...pt ca apar din cauza faptului ca parul a fost smuls din radacina. Nu se poate spune o perioada exacta in privinta cresterii parului. Depinde de persoana. Dar perioada aproximativa e de 2-3 saptamani.

| DAC a răspuns:

Iti apar pentru ca te-ai iritat, este firesc. Dupa ce te faci, poti sa stai in apa in jur de 10 minute si apoi aplici o crema, bubitele vor trece!
Cand iti creste par? Asta depinde de fiecare si mai ales cu ce te-ai epilat, de obicei ceara dureaza mai mult decat epilatorul, la epilator in 5 zile iti dau firele.

| yourFanta a răspuns:

Asta inseamna ca te-ai iritat, nu ai ce sa faci, doar sa nu le atingi ca se va face ''cosbalaughing''. Iritatia apare in general atunci cand te epilezi prima datatongue