| focaa a întrebat:

Acum 3 ani am cunoscut un baiat, am inceput sa tinem foarte mult unul la celalalt. A fost frumos la inceput, nopti pierdute, vorbe dulci. ne am certat acum 1 an pentru ca s a combinat cu alta, fara nici o explicatie. Am trecut peste, ne am impacat, era totul bine, pana acum o saptamana, cand intru pe fb, si vad ca e intr o relatie cu o alta fata. Mi a spus ca ma iubeste doar pe mine, si ca o sa raman mereu in sufletul lui, dar nu mai poate, ii trebuie o fata care sa fie langa el non stop, sa fie disponibila pentru el la orice ora. sad Nu am vorbit cu el o saptamana, pana aseara. m-a chemat afara, dar nu am putut sa ies. De ce e cu ea daca ma iubeste pe mine? ce as putea face, pur si simplu sunt depresiva. Ma cert cu toata lumea din jurul meu, nu mananc, nu dorm, nu ma duc la scoala! NU stiu ce as putea face sad

2 răspunsuri:
| Dina a răspuns:

Poate te minte ca te iubeste,dar faptul ca esti geloasa tot reactioneaza negativ si pentru tine,si pentru el.Dar poate doar vrea sa te experimenteze,sa vada daca v-ei rezista cind va fi cu alta,deci a vazut ca nu rezisti...te-a facut slaba,tu meriti asta? nu,de ce il gelozezi? de ce nu vorbesti cu el deschis? poate el nu intelege de ce te simti asa? Spune-i adevarul, spune-i ce simti...

De la inceput, dupa cum ai mentionat ca va cunoasteti de 3 ani mi s-a parut ca sunteti niste prieteni foarte buni, dar pina la sfirsit mi-am schimbat parerea. Poate el te considera doar o prietena, si poate asa e mai bine.Eu citeam undeva pe net ca baietilor le place si apreciaza mai mult o prietena decit o iubita, si ca o prietenie dintre un baiat si o fata poate fi mult mai strinsa decit dintre doi baieti sau dintre doua fete.Am trecut prin asta, e adevarat, cu un baiat am putut discuta niste momente ce nu le puteam discuta cu o fata. Poate voi sunteti doar prieteni.Nu mai sta pe ginduri, vorbeste cu el happy

| buhuhu a răspuns:

Poate a inceput sa o place pe tipa, dar totusi nu te poate uita, pentru ca s-a obisnuit cu tine. spune-i k il iubesti dar nu esti de acord sa te intalnesti cu el atat timp cat are pe alta. daca tot la fel continua uita-l chiar daca e greu.stiu ca in situatii de genu nu te ajuta sfaturi de genu "mai sunt baieti, esti frumoasa o sa-ti gasesti pe altu" si cacaturi de genu asta.trebuie sa iti gasesti tu forta interioara de a-l uita.incearca sa iesi cu prietenii, in perioada asta e cea mai buna solutie. ocupa-ti timpul.