| nimeni_2151 a întrebat:

Acum am inteles mai multe, erau doar vorbe atunci cand le spuneam si simt acum, cat pot sa te iubesc si cred ca si tu ma iubesti. Mi-e greu sa nu te vad si cand nu esti langa mine nimic frumos in viata mea nu mai exista. Incerc din greu sa fac o diferenta si sa-nteleg ca in afara de tine exista viata pe care eu acum nu o mai vad. Nu ma-nteleg cu nimeni si nimeni nu intelege ce simt, cu nimeni nu as vrea sa vorbesc, as vrea sa tac, doar sa ascult, nimic sa nu gandesc. As sta numai cu tine, sunt constient ca asta nu prea e posibil. E clar ca asta sunt sigur ca nu as vrea sa-ti spun, vreau sa ramana pentru mine, e obsedant ce fac…
Imi place sa te strang in brate si langa mine sa te simt, sa dorm cu tine, in somn sa te privesc, sa-ti vad privirea si ochii cum iti stralucesc. Imi place sa te mangai sa simt cum mana mea pe pielea ta cea fina este. Sa dorm, sa ma trezesc si langa mine sa te vad si sa-mi doresc ca timpul sa se opreasca-n loc. Sa plec mereu cu gandul si cu speranta ca ma voi intoarce. Sunt rupt de lume si vad ca numai la tine eu ma gandesc. Sper ca de asta odata sa incerc sa scap pentru ca bine vad ca nu imi fac. La unele am vazut ca nu poti sa ma intelegi, imi place sa fiu trist, asta ma defineste. Cu tine eu ma schimb dar sentimentul e prea puternic si vesel eu nu sunt. Sa fie asta fericirea…? Nu stiu sa definesc dar stiu ca e puternic, e prea puternic pentru mine, nu stiu cat o sa pot sa-l duc. Iubirea e frumoasa dar asta pentru mine o sa tin, nu o zic la nimeni din jurul meu. Am inteles si am inceput sa ma inteleg pana pe mine, tot incercand sa-mi dau seama ce e cu mine si o sa-ncep sa ma descriu. Si am vazut ca scriu, nu intelegeam de ce si asta nu mi se intampla mereu. Cand inima imi bate tare… si mult prea tare si simt ca nu pot sa vorbesc, eu scriu. Si simt cum sufletul imi tresare si vad cum tremur tot, nu pot nici sa respir, mi-e greu si incerc sa ma linistesc. Si greutatea care ma apasa, e sentimentul pur, nealterat. E rau dar vreau sa nu vorbesc, de stare asta nu vreau sa scap, ma simt bine asa, suferinta ar fi mult mai rea si poate ca vreau sa-ncerc sa ma obisnuiesc.
Nu. nu vreau, nu vad ca noi vreodata sa ne despartim si doar scriind simt cum inima din piept imi sare si vad cum ma inteapa. Si stau acum unde am stat si acum o saptamana si saptamani la rand as spune si pot sa spun ca m-am schimbat, acum sa zic ca te mai plac nu pot, caci de la simplu „a place" am ajuns sa te iubesc, sa te ador, ca nu-mi vad viata fara tine, sa ma gandesc numai la tine, in rest nimic sa nu mai fie pentru mine. Sunt gandurile mele si sunt asa profunde si vreau ca nimeni sa nu ma deranjeze. Nu vreau sa atrag atentia, nu vreau ca nimeni sa intrebe, pe nimeni sa nu aud. Si stau cu ochii in foaie… nu vreau sa ies de aici.
Si totul e recent. acum s-a intamplat, nu ma gandesc la asta dar inima se pare ca vrea nu ma asculte si imi ignora ce ii repet.
Nu vreau nimic ca sa vorbim. nu vreau sa uit dar poate ne intelegem din priviri. Nici tu nu vreau sa te gandesti la asta, nu are rost nu trebuie sa vorbim asta e tot ce cred acum. Astept sa vii. in fiecare dimineata imi place sa te vad, sa vin la tine, in brate sa te strang de mana sa te iau si sa-ti vorbesc. Imi place vocea sa-ti aud, te-as asculta mereu, as sta sa te privesc, ma pierd in ochii tai, e greu sa ies. De fapt nu vreau acolo as ramane si niciodata nu as vrea sa ies din inima si din sufletul tau. Si gandul meu mereu la tine e si e atat de bine… o sa imi aduc mereu aminte, de tot ce s-a intamplat…. de tot ce-a fost frumos. Si uneori simt ca plutesc sunt sus si sper de acolo sa nu cad. Si ma tin bine, acolo as vrea ca sa raman si esti si tu acolo sus, te tii de mine sa nu cazi. Ceva se intampla insa cand totul e perfect, e prea frumos si totusi e adevarat. Atunci cand scriu nimic in jurul meu nu mai conteaza, esti tu si eu aici, in rest nimic. si nu conteaza eu stau incerc, mi-e greu sa si respir, imi place aici de la un timp.

1 răspuns:
| leonardo a răspuns:

Fail!