| cristianorudi7 a întrebat:

Acum am terminat cls. 11 si vreau sa dau la medicina(generala) la craiova. Toata vara asta o sa invat biologie si fizica. As vrea sa imi spuneti 2 lucruri: 1.cum trebuie sa inveti? adica trebuie sa retii cuvant cu cuvant sau asa sub o forma de schita, cu multe detalii?
2.cum trebuie sa inveti: cu voce tare sau in gand, asta ca sa retii si u ceva?

mersi frumos

1 răspuns:
| emitzu150 a răspuns:

Eu zic cu voce tare da oricine isi gaseste stilul sau de invatat mai bine inveti sub forma de schita... ca daca inveti cuvant cu cuvant si te intrerupe vreun profesor nu mai stii nimic