| VuVuZeLă a întrebat:

Acum sincerbig grinumnezeu ne iarta pacatele si prin rugaciuni la domiciuliu sau e batut in cuie sa te spovedesti?

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

50-50
Trebuie sa te si spovedesti.Biserica are un rol primordial!

| Bianca_3626 a răspuns:

Nu asta e o prostie cu spoveditu. Ce daca ii spui la preot ca ai pacatuit te iarta cinevalaughing. Ca sa te ierte intr-adevar d-zeu trebuie chiar sa-ti para rau pentru ce ai facut.Si sa spui rugaciunea cu sufletul.

| cornel a răspuns:

Doamne. Dumnezeu stie inainte sa faci tu ceva.happy

| USERname_1596 a răspuns:

Si cei din alte religii, care nu se spovedesc sunt neaparat toti pacatosi?

Nu trebuie decat sa te rogi acasa, din suflet, si sa-i ceri iertare lu` Dumnezeu din suflet pentru. greselile tale, si sa regreti tot ce ai gresit!

Nu trebuie sa mergi la biserica si sa-i dai bani lu` ne-a Popa sa te spovedeasca, e ca si cum ai incerca sa-l mituiesti pe Dumnezeu!

Nu zice nimeni ca e rau sa te spovedesti, pentru. ca spovedania totusi nu e ceva rau daca este insotita si de o rugaciune si acasa in care sa-ti iei inima in dinti si sa-i ceri lu` Dumnezeu iertare.

Asa ca poti merge sa te spovedesti fara nici o frica, dar e mai bine sa faci si tu o rugaciune pentru a 'te asigura" ca ai facut tot posibilul pentru mantuirea ta!

Funda?>big grin

| katala a răspuns:

Dumnezeu e pretutindeni, nu doar la biserica!

| florentina26luca a răspuns:

Preotul este mijlocitorul catre Dumnezeu.Doar la biserica sub taina spovedaniei greselile ne sunt iertate.
http://dumnezeuneiubeste.forumgratuit.ro

| ramona_9318 a răspuns:

Exista un singur mijlocitor intre om si Dumnezeu si acela este Fiul Sauhappysi nu o zic eu o zice Biblia.