| andreig a întrebat:

Acum vreo sase luni am avut in partea stanga a fetei, langa perciuni, vreo 4 cosuri. Mi le-a stors cineva specializat, mi-a dat cu tot felul` de creme, masti si aparate. Se formase coaja si asteptam sa pice ca oricare altu pe care l-am avut si pielea s-ar fi vindecat si ar fi ramas intacta insa cineva mi le-a rupt din greseala...toate cele patru cojite si mi-au ramas semne in locurile respective! Pete roz putin adanci si urate! Sunt vreo 4-5 si nu mai scap deloc de ele. Am incercat la un specialist si cu un aparat cu ultraviolete ce curenteaza si cu ultraviolete naturale la mare si degeaba. Recomandati-mi va rog o crema, o solutie, ceva care sa vindece zona. Va rog si va multumesc happy

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ai rabdare cu timpul vor disparea, incearca o crema pe baza de aloe sau daca ai acasa planta numita aloe rupe o bucatica de frunza si date cu suc, acelasi efect il are si crema cu galbenele.

luciana
| luciana a răspuns:

Crema de galbenele este cicatrizanta si apoi mai este si uleiul de ricin si zilnic sa ungi locurile respective si sa le masezi putin, avand rabdare multa si ai sa vezi ca se va rezolva acest neplacut incident. Numai bine, Lucien.

| annisy a răspuns:

Nu stiu daca e merge dar e la farmacie o crema"Cicaderm" de obicei recomandata dupa operatii chestii, cicatrici.si poti s intrebi de ex pe cei batrani care stau la tara... ei nu mai foloseau ultraviolete... e o planta numita" patlagina" e o frunza nu stiu cum s iti explic ca arata dar afli u si i pui pe pete ...altceva nu mai stiu. dar daca aflu promit sa te anunt.bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai frate nu mai umblati la tot felul de sarlatani cu aparate, pentru un simplu semn pe fata. timp si bani si efect zero. ti lea stors cineva specializat? de ce nu ai venit la mine? ca nu sunt specializat dar le storc celor din familie toate cosurile si nici nu simt nimic dar nici semne nu raman.

| andrelina a răspuns:

Salut! O sa scapi, te sigur.Eu m-am vopsit bruneta si m-am patat pe frunte si pe fata. Aveam un botez si trebuia sa fac ceva sa dispara petele.Asa ca am intrebat-o pe mama cu ce sa dau sa mi se ia. Ea, nevopsindu-se niciodata, mi-a zis sa dau cu diluant.Am luat un tampon de vata, l-am inmuiat in diluant si am inceput sa ma tot sterg.Tot frecand, mi s-a dus vopseaua, insa m-am ales cu niste rani de toata frumusetea.Ma gandeam ca o sa am semne toata viata, dar de unde! Am fata si fruntea perfect curate. O SA VEZI CA-TI VOR TRECE!