| ஐNoNameஐ a întrebat:

Aici pe site, daca intrati la utilizatori suspendati si scrie la unii motiv spam. Ce inseamna spam?

Răspuns Câştigător
| Fleinadco a răspuns:

SPAM-ul reprezintă un mesaj nesolicitat. De exemplu mail-uri trimise de unii comercianți pentru a face reclamă anumitor produse, nesolicitate de destinatarii respectivi. În cazul tpu.ro cred că e vorba de cei care în loc să răspundă la întrebări scriu adrese de site-uri proprii pentru a-și crește traficul, sau fac reclame la anumite lucruri (produse, site-uri, concursuri, etc), fără a avea legătură cu subiectul/întrebarea.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
spam = Stupid Pointless Annoying Message,adica mesaj stupid, fara sens. Spam-ul se creeaza atunci cand un mesaj de acesta este trimis de nenumarate ori pe site-uri sau prin e-mail pentru a face reclama.
Pa, pa.